Beregszászon a Linner Bertalan járási kórházban az idén fejezik be a gyógyintézet egyik tömbjének építését - számolt be Viktor Mikita, a Kárpátaljai Megyei Államigazgatás vezetője.
"A kórház nemzetközi jelentőségű.
2020-ban azt javasolták, hogy ezt a projektet közösen hajtsák végre Volodimir Zelenszkij államfő és Orbán Viktor magyar miniszterelnök védnöksége alatt" - közölte Kárpátalja kormányzója közösségi oldalán.
Elmondása szerint, maga az egészségügyi intézmény épülete is nagyon régen épült, de az instabil finanszírozás, a tervezési és becslési dokumentáció többszöri módosítása miatt lassan zajlottak a munkálatok.
Az építkezés aktív szakasza azután kezdődött, hogy az objektumot felvették Volodimir Zelenszkij elnök Nagy építkezés elnevezésű programjának listájára.
A szakemberek több hónap leforgása alatt számos építési és szerelési munkát végeztek el,
beleértve a belső falak és válaszfalak lerakását, a tető cseréjét, a fűtési, szellőző-, klímarendszer kiépítését stb.
"Terveink szerint az idén befejezzük az építkezést, bútorokat, orvosi eszközöket vásárolunk és üzembe helyezzük a létesítményt" – mondta Viktor Mikita.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke