Mit igyunk, ha refluxunk van?
Mit igyunk, ha refluxunk van?
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Reflux esetén gyakran kell olyan tünetekkel megküzdeni, mint a köhögés, a nyelőcső irritációja, a savfelböfögés, a gyomorégés, a hányinger vagy a hasi fájdalom. Számos ital létezik, amely kifejezetten jót tesz ilyenkor.

Hirdetés

Gyógyteák

Segítik az emésztést és enyhítik a gyomorproblémákat. A fodormentát és a borsmentát érdemes kerülni, mert ronthatnak a reflux tünetein, viszont a kamilla, az édesgyökér és a fűzfakéreg is jótékony hatású, akárcsak az édeskömény és a papaya - írja a Házipatika.com.

Sovány tej

A tehéntej emésztése egyeseknek problémás lehet, többek között a magas zsírtartalom miatt is. Éppen ezért a refluxban szenvedőknek fontos, hogy a lehető legalacsonyabb zsírtartalmú tejtermékeket válasszák.

Hirdetés

Növényi tejek

A laktózérzékenyek számára jó alternatívák lehetnek a különböző növényi tejek. Szója, kókusz, mandula, kesu, rizs - ezekből mind készíthető növényi tej. A szójában van a legkevesebb zsír, a mandulatej pedig lúgosító hatású.

Gyümölcslevek, zöldséglevek

A citrusfélék, illetve bizonyos gyümölcsök, mint például az ananász leve nagyon savas, így refluxosoknak nem ajánlott. Számukra jobb a répalé, az aloe verás italok, a káposztalé, a céklalé, dinnyelé, a körtelé, illetve a leturmixolt uborka vagy spenótlevél. Savassága miatt a paradicsomlé is kerülendő.

Víz

A megfelelő mértékű vízfogyasztás is segíthet, hogy egy savasabb étkezés után helyreállítsa a gyomor pH-értékét. Ugyanakkor ügyeljünk rá, hogy étkezés után legalább fél órát várjunk, mielőtt nagyobb mennyiséget iszunk, mert amellett, hogy a sok folyadéktól kitágulhat a gyomor, a felhígított gyomorsav csökkentheti az emésztés hatékonyságát.