Október 3-án, vasárnap este újraindult a gázszállítás Ukrajnán keresztül Magyarországra.
A gáz áramlása az ukrán-magyar határon a beregszászi ponton valamivel több mint 200 ezer köbméter óránként
- számol be az RBC Ukrajna hírportál a magyarországi GTS-üzemeltető adataira hivatkozva.
Mint tudjuk, a nap folyamán teljesen megállt a gázszállítás Magyarországra Ukrajnán keresztül.
A hírportál emlékeztetett arra, hogy szeptember 27-én Magyarország szerződést írt alá a Gazprom orosz gázszolgáltatóval a 4,5 milliárd köbméter gáz Ukrajnát elkerülő szállításáról.
A megállapodás 3,5 milliárd köbméter gáz szállítását írja elő Szerbia területén, további egymilliárd köbmétert pedig Ausztrián keresztül.
A szerződés 15 évre szól.
Október 1-jén Oroszország Ukrajnát megkerülve megkezdte gázszállítását Magyarországnak.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke