/ Gazdaság
Újraindult a gázszállítás Ukrajnán keresztül Magyarországra
Újraindult a gázszállítás Ukrajnán keresztül Magyarországra
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Október 3-án, vasárnap este újraindult a gázszállítás Ukrajnán keresztül Magyarországra.

Hirdetés

A gáz áramlása az ukrán-magyar határon a beregszászi ponton valamivel több mint 200 ezer köbméter óránként

- számol be az RBC Ukrajna hírportál a magyarországi GTS-üzemeltető adataira hivatkozva.

Mint tudjuk, a nap folyamán teljesen megállt a gázszállítás Magyarországra Ukrajnán keresztül.

A hírportál emlékeztetett arra, hogy szeptember 27-én Magyarország szerződést írt alá a Gazprom orosz gázszolgáltatóval a 4,5 milliárd köbméter gáz Ukrajnát elkerülő szállításáról.

A megállapodás 3,5 milliárd köbméter gáz szállítását írja elő Szerbia területén, további egymilliárd köbmétert pedig Ausztrián keresztül.

A szerződés 15 évre szól.

Október 1-jén Oroszország Ukrajnát megkerülve megkezdte gázszállítását Magyarországnak.