Oroszországban kijelentették, hogy készek folytatni párbeszédet arról, hogy Ukrajna közvetlenül vásárolja az orosz gázt - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára.
"A párbeszédet senki sem utasította el. Sőt, a vitára való készséget többször is hangoztatták gázmonopóliumunk képviselői és az orosz oldal különböző szintű képviselői" - mondta Peszkov.
Ugyanakkor az Ukrajna megkerülésével kapcsolatos gázszállításokról szóló Oroszország és Magyarország közötti szerződés megkötését kommentálva hangsúlyozta,
hogy ez a megállapodás nem sérti senki jogait, és megfelel a nemzetközi kereskedelem normáinak
- írja a Podrobnosti.ua hírportál.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke