Büntetőeljárásokat kezdeményezett hazaárulás címén az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) és a Krím Autonóm Köztársaságért felelős ukrán ügyészség azon személyek ellen, akik részt vettek az orosz Állami Duma választások megszervezésében és képviselőjelöltként indultak a megszállt Krímben – adta hírül az rbc.ua hírportálra hivatkozva a Karpat.in.ua.
A jelentés szerint az SZBU átadta a terhelő anyagokat a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanácsnak (RNBO) szankciók bevezetése érdekében azon személyek ellen,
akik részt vettek az orosz Állami Dumába történő választások megszervezésében, lebonyolításában és képviselőjelöltként indultak a megszállt Krím területén.
A büntetőeljárás az orosz parlamenti választások 33 krími jelöltjét és a területi választási bizottságok 54 tagját érinti.
Az SZBU az egész választási folyamat során gyűjtötte róluk a terhelő anyagokat.
Az SZBU az említett illetők ellen hazaárulás címén kezdeményezett büntetőeljárást a büntetőtörvénykönyv 111. cikkelyének 1. része alapján.
Ha bűnösségük bebizonyosodik (és kézre tudják keríteni őket az ukrán hatóságok), 15 év szabadságvesztéssel kell számolniuk.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke