Büntetőeljárásokat indított az SZBU és az ügyészség az orosz duma választások krími jelöltjei és szervezői ellen
Büntetőeljárásokat indított az SZBU és az ügyészség az orosz duma választások krími jelöltjei és szervezői ellen
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Büntetőeljárásokat kezdeményezett hazaárulás címén az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) és a Krím Autonóm Köztársaságért felelős ukrán ügyészség azon személyek ellen, akik részt vettek az orosz Állami Duma választások megszervezésében és képviselőjelöltként indultak a megszállt Krímben – adta hírül az rbc.ua hírportálra hivatkozva a Karpat.in.ua.

Hirdetés

A jelentés szerint az SZBU átadta a terhelő anyagokat a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanácsnak (RNBO) szankciók bevezetése érdekében azon személyek ellen,

akik részt vettek az orosz Állami Dumába történő választások megszervezésében, lebonyolításában és képviselőjelöltként indultak a megszállt Krím területén.

A büntetőeljárás az orosz parlamenti választások 33 krími jelöltjét és a területi választási bizottságok 54 tagját érinti.

Az SZBU az egész választási folyamat során gyűjtötte róluk a terhelő anyagokat.

Az SZBU az említett illetők ellen hazaárulás címén kezdeményezett büntetőeljárást a büntetőtörvénykönyv 111. cikkelyének 1. része alapján.

Ha bűnösségük bebizonyosodik (és kézre tudják keríteni őket az ukrán hatóságok), 15 év szabadságvesztéssel kell számolniuk.

 

Forrás