/ Közélet
Ukrajna a karantén zöld zóna elhagyásának küszöbére került
Ukrajna a karantén zöld zóna elhagyásának küszöbére került
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Ukrajnában a koronavírus-helyzet romlása miatt az ország a zöld zóna elhagyásának küszöbét került. Ha ez a tendencia folytatódik, a korlátozásokat szigoríthatják a régiókban - derült ki a kijevi közgazdasági iskola szakértőinek előrejelzéséből.

Hirdetés

A járványveszély zöld szintjének feltétele két egymást követő napon nem teljesült - az új esetek aránya meghaladta a 4%-ot - írja a Golos.ua.

Ha ez a feltétel egy napon belül nem teljesül, a vészhelyzetekkel foglalkozó nemzeti bizottság dönthet Ukrajna kilépéséről a zöld övezetből.

Ez azt jelenti, hogy a régiókat a járványveszély szintje szerint osztják szét, ennek megfelelően szigorítják a korlátozásokat - áll az előrejelzésben.

A jelenlegi helyzet még mindig kordában van, de az egészségügyi rendszer terhelése tovább fokozódik - minden ötödik covid-ágyat betegek foglalnak el, 14%-ban pedig foglaltak az „oxigén-ágyak".

Ukrajnában a napi halálozási ráta is emelkedett, átlagosan 38 esetre - ez csaknem a fele a múlt héthez képest.

Csernyivci megyében továbbra is a legkritikusabb a helyzet.

A többi 24 régió mindegyikében fokozott a veszély. És már 11 régióban (Kijev, Donyeck, Zsitomir, Ivano-Frankivszk, Szumi, Ternopil, Luhanszk, Harkiv, Hmelynick, Csernyivci és Csernyihiv régiók) az fertőzési esetek aránya meghaladja a WHO által javasolt 5%-ot.