Apa-fia program a Kárpátaljai Magyar Nagycsaládosok Egyesületében
 / Mozaik

Az apa-fia program péntek reggel közös busszal Beregszászból indult. Fiam és én Munkácson csatlakoztunk a csapathoz. A buszon pár ismerős apukákkal találkoztunk, akikkel már volt szerencsénk részt venni más, a Kárpátaljai Magyar Nagycsaládosok Egyesülete (KMNE) által szervezett programokon is. Az úton többször is megálltunk, hogy megcsodáljuk a gyönyörű tájat, hegyeket.

Az első állomáshoz megérkezve, Truszkavecen a terráriumot látogattuk meg, ahol ritka, egzotikus állatok mellett készítettünk csodálatos képeket, videókat. Ezek a hüllők nagyon szép, tiszta környezetben élnek. Az állatok melletti tájékoztató táblákból bő és részletes információt kaphattunk róluk. A következő program a párját ritkító fóka- és delfinshow volt. Ámulattal és csodálattal néztük ezeket az értelmes állatokat, akiket profi csapat készített fel. Olyan összhangot láttunk a tengeri állatok közt, hogy még a kemény férfiszív is elérzékenyült. Ebéd után indultunk a Limpopo állatkertbe, ahol szerintem minden kontinens jellegzetes állatai megtalálhatók.

Természetesen itt is sok kép és videó készült. Ezután megérkeztünk a Lviv hotelba. Ez a hely a város szívében található, nyolcemeletes, szép és tiszta. A vacsora után lehetőség nyílt jobban megismerni egymást ill. a szobáinkban fiainkkal beszélgetni.

Másnap a bőséges reggeli után elindultunk a város jellegzetességeinek megtekintésére. A következő program a mindenki számára oly nagyon várt lembergi aquapark volt. A sok fiatal kamasz fiú, a közel háromórás pancsolás alatt kipróbálta a különféle, számomra már hajmeresztő csúszdákat.

A hazafelé vezető úton minden apa a fia mellett ülve a buszon a két napi együtt töltött élményeket beszélték át.

Felejthetetlen élményben volt részünk. Köszönet ezért a támogatóknak és szervezőknek.

Petrecki Béla résztvevő

Apa-fia program a Kárpátaljai Magyar Nagycsaládosok Egyesületében
Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Orosz megbízásból ölhetett meg egy katonát Ungváron. Fotó: Ukrán Nemzeti Rendőrség

Orosz titkosszolgálati megbízásból ölhetett meg egy ukrán katonát egy 26 éves nő Ungváron. A rendőrség őrizetbe vette a gyanúsítottat.

Több ember meghalt az Ukrajnát ért éjszakai orosz támadásokban. Illusztráció (Fotó: MTI/EPA)

Az orosz hadsereg két rakétával, valamint 107 csapásmérő és álcadrónnal támadott ukrajnai célpontokat péntekre virradóra.

Halálos gázolás Sztrabicsovo közelében: 34 éves férfi vesztette életét. Fotó: Ukrán Nemzeti Rendőrség

Halálos közlekedési baleset történt a Munkácsi járásban, Sztrabicsovo (Mezőterebes) közelében. Egy 34 éves gyalogos a helyszínen meghalt.

Már nem tér haza: megerősítették Mihajlo Roszoha halálhírét

A fronton életét vesztette Mihajlo Roszoha, kárpátaljai katona. Hosszú ideig eltűntként tartották nyilván, halálhírét most erősítették meg.

Odesszára csaptak le az oroszok éjszaka, idős házaspárt öltek meg csapások. Fоtó: Одеська МВА

A csapásokban lakónegyedek és egy kereskedelmi hajó kapott találatot, két ember pedig életét vesztette.

Tűzeset. Illusztráció. Fotó: Internet.

Az év eleje óta a megyében összesen 17 ember vesztette életét tűz következtében.

6 éves fiát 25 ezer dollárért adta el egy nő Volinyban

Voliny megyében büntetőeljárás indult egy 38 éves nő ellen, akit kiskorú gyermekkereskedelemmel gyanúsítanak

Ukrajna újabb dróncsapást mért egy oroszországi olajipari létesítményre. Illusztráció (Fotó: MTI/Lakatos Péter)

A létesítményt ért találat komoly fennakadásokat okoz az Oroszországon belüli olajszállítás logisztikájában.

Kaja Kallas, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője az Európai Unió nem hivatalos ciprusi csúcstalálkozójára érkezik Agia Napában 2026. április 23-án. MTI/EPA/George Hrisztoforu

Felszólították egyúttal az unión kívüli országokat, hogy segítsenek az ukrán finanszírozási nehézségek áthidalásában.

Harry sussexi herceg, III. Károly brit király másodszülött fia (Fotó: MTI/EPA/Neil Hall)

Harry sussexi herceg csütörtök reggel előre be nem jelentett látogatásra Kijevbe érkezett.