Újabb szöget ütött a Loch Ness-i szörny létezéséről szóló elmélet koporsójába egy oxfordi zoológus, aki úgy véli, teljes képtelenség, hogy egy titokzatos lény rejtőzne a tóban. Véleménye szerint a szemtanúi beszámolókra létezik logikus magyarázat.
Az évtizedek óta töretlen népszerűségnek örvendő Loch Ness-i szörnyhöz számos rejtélyes történet kapcsolódik. A leghíresebb ezek közül az 1934-es „Sebész fotó” (Surgeon's Photograph), amely állítólag Nessie hosszú nyakát és fejét örökítette meg. A szkeptikusok azonban kezdetektől kétségbe vonták a kép valódiságát, és a legenda azóta is vita tárgyát képezi. Noha már a Kr. u. 565-ből is maradt fenn említés egy furcsa lényről a vidéken, a modern korban a tó 23 mérföldes területéről készült homályos fotók sem bizonyultak meggyőzőnek - írja az origo.hu.
Mi lehet valójában a „Loch Ness-i szörny”?
Tim Coulson professzor szerint „biológiai lehetetlenség”, hogy egy ilyen nagy termetű, ismeretlen vízi faj hosszú időn át háborítatlanul fennmaradjon. Ha valóban élne a tóban ilyen lény, akkor már régen felfedeztük volna az állatot vagy annak maradványait.
Coulson úgy véli, a homályos és gyanús felvételek többségén inkább úszó fatörmelék vagy madarak (például kárókatonák) szerepelnek, amelyeket sokan szörnynek néznek
– írja a Daily Mail cikke.
Az emberek gyakran tévesen ítélik meg a méreteket, főleg, ha eleve egy különös lényt akarnak látni”
– magyarázta a professzor.
A hosszú nyakú, apró fejű vízi szörnyet a közhiedelem gyakran a több mint 66 millió évvel ezelőtt kihalt plesioszauruszokhoz hasonlítja, ami a szakértő szerint teljes képtelenség; egyrészt nem léteznek 66 millió évnél fiatalabb plesioszaurusz-maradványok, másrészt egy fennmaradt, életképes populáció létezése elég látványos lenne, és rég feltűnt volna a környéken élőknek.
Több esélyünk van földönkívülieket találni
Hasonló a helyzet a kriptozoológia többi teremtményével, a „Nagylábbal” és a Jetivel is. Coulson úgy véli, az előbbi lényt sokan a fekete medvével tévesztik össze, a „szörnyészlelések” eloszlása ugyanis egybeesik a faj természetes élőhelyével. Egy másik szakértő, Dr. Jason Gilchrist, az Edinburgh Napier Egyetem ökológusa szerint ezek a legendák önmagukat gerjesztik:
Az emberek szeretnének valami különleges dolgot felfedezni, és erre a célra a Loch Ness-i szörny kiválóan alkalmas.”
Coulson szerint nagyobb az esélye annak, hogy a közeljövőben intelligens földönkívülieket fedezzünk fel, mint hogy szörnyet találjunk a Loch Nessben.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
A mentőszolgálatok közlése szerint halálos áldozata nem volt a támadásnak, eddig négy sérültet láttak el az orvosok.
A csapásokban legkevesebb egy ember meghalt és sokan megsebesültek.
A „valós európai béke” előfeltételeként említette továbbá hazája újjáépítését a háborút követően.
A hatósági vizsgálatok szerint az állam 100 millió hrivnya veszteséget szenvedett el.
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.