Oroszország 236 drónnal támadta Ukrajnát egyetlen éjszaka alatt
Több száz drón csapott le Ukrajnára, 215-öt megsemmisített a légvédelem. Illusztráció
Több száz drón csapott le Ukrajnára, 215-öt megsemmisített a légvédelem. Illusztráció
 / Mozaik
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Oroszország 236 drónnal indított nagyszabású légitámadást Ukrajna ellen június 7-re virradó éjszaka. Az ukrán légvédelem a legtöbb ellenséges célpontot megsemmisítette vagy elektronikai eszközökkel hatástalanította, ugyanakkor több helyszínen becsapódásokat is regisztráltak, adta hírül az RBC-Ukrajina.

Hirdetés

Az Ukrán Fegyveres Erők Légierejének tájékoztatása szerint az orosz hadsereg Shahed, Gerbera, Italmas típusú csapásmérő drónokat, valamint Parodija típusú megtévesztő pilóta nélküli eszközöket vetett be. A támadások Oroszország több térségéből, valamint a megszállt Donyeck megye és a Krím félsziget területéről indultak.

A légi támadás elhárításában a légierő, a légvédelmi rakétaegységek, a rádióelektronikai hadviselési alakulatok, a pilóta nélküli rendszerek egységei és a mobil tűzcsoportok vettek részt.

Hirdetés

Több találatot is regisztráltak

Az előzetes adatok szerint vasárnap reggel 8:30-ig a légvédelem 215 ellenséges drónt semmisített meg vagy zavart meg Ukrajna északi, déli és keleti térségeiben.

A hatóságok 17 csapásmérő drón becsapódását regisztrálták 13 különböző helyszínen. Emellett a lelőtt drónok roncsai további 9 helyszínen hullottak le.

A Légi Erők arra figyelmeztettek, hogy a támadás reggel is folytatódott, és még több ellenséges drón tartózkodott Ukrajna légterében, ezért a lakosságot a biztonsági előírások betartására szólították fel.

A támadás következményei több régióban is érezhetők. Zaporizzsjában részleges áramszünet alakult ki, míg Szumi megyében energetikai infrastruktúrát, egy üzemanyagtöltő állomást és postai járműveket ért találat, amelyeknek sérültjei is vannak.