2022 decemberében mi is megírtuk, Schobert Norbi Update-birodalmáról többen azt pletykálták, a csődközeli helyzetbe került, mivel sorra zártak be a boltjai az év végén.
Beszállítási problémák is felmerültek, az üzletek nem kaptak árut - a fitneszguru akkor azzal magyarázta, ez csupán a logisztikai átállás miatt volt így - írja a femina.
Időközben a cég irodáját is egy jelentősen kisebb helyre költöztették, a Blikk információi szerint a korábbi igazgatóságot megszüntették, Schobert Norbi egy személyben, vezérigazgatóként felügyeli az Updatet.
Mindeddig nem nyilatkozott bővebben az üggyel kapcsolatban, a lapnak viszont tisztázta, mi történt, miért zárt be jó pár üzlet.
- Az első csapás a koronavírus-járvány volt. Rengeteg bolt ráment a vásárlási korlátozásokra: a plázákba nem mehettek be az emberek, így kevesebbet vásároltak, a bérleti díjak azonban nem csökkentek. Majd jött a sztrókom, és sajnos
cégen belül volt, aki visszaélt a betegségemmel.
- Majd jött a rezsiválság, az élelmiszer-infláció, ami még tovább csökkentette a boltok számát. Ennek az lett a vége, hogy egy komoly befektető állt a cégem mögé, teljes reorganizáció zajlik.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke