A Forma-1-es Mexikóvárosi Nagydíj után a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) a hivatalos oldalán tett közzé dokumentumokat. Ezekből kiderült, milyen következményei vannak az F1-es futamon látott eseteknek.
A magyar idő szerint vasárnap esti F1-es futamon a Red Bull járt a leginkább pórul. Sergio Pérez 5 másodperces időbüntetést kapott, amiért kilógott az autója a rajtkockájából a startnál; nem sokkal később pedig a csapattársát, Max Verstappent sújtották kétszer 10 másodperccel. A holland világbajnok az első alkalommal azért kapta a büntetést, mert a 4-es kanyarban kiterelte a pályáról az őt előzni szándékozó Lando Norrist, majd még ugyanebben a körben a 8-as kanyarban a pályát elhagyva szerzett előnyt és előzte vissza a McLaren brit versenyzőjét. A holland pilóta mindkét incidensért 10 másodpercet kapott, az összesen 20 másodpercet pedig a bokszkiállásánál töltötte le, így ekkor a mezőny végére esett vissza az Forma-1-es Mexikóvárosi Nagydíjon - írja az origo.hu.
Később aztán Verstappen előzésekkel és a többiek kerékcseréjének köszönhetően alaposan fel tudott zárkózni, és végül a hatodik helyen ért célba, ami azt jelenti, hogy a másodikként záró Lando Norris 10 ponttal, 47 pontra tudta faragni a hátrányát az egyéni pontverseny élén, négy versenyhétvégével a szezon vége előtt.
Max Verstappen és Franco Colapinto még nagyobb büntetést kapott a mexikói F1-es futam után
Egy harmadik pilótát is megbüntettek a verseny végén, a williamses Franco Colapinto a 2-es kanyar kijáratánál ugyanis szabálytalanul előzte meg az RB-vel versenyző Liam Lawsont. Colapinto szintén 10 másodperces büntetést kapott ezért, ezt hozzáadták a végső idejéhez, de a 12. helyét ugyanakkor mindez nem befolyásolta.
Colapinto ezen felül további 2 büntetőpontot is kapott, ezt a fajta büntetést pedig Verstappen is megkapta még, méghozzá a 4-es kanyarban látott incidens miatt.
A hollandnak ezzel már 6 büntetőpontja van az elmúlt egy évben – ha valaki egy év leforgása alatt 12-t gyűjt össze, azt egy futamra eltiltják. Kevin Magnussennel történt már ilyen nemrég, jelenleg pedig Verstappen mellett Fernando Alonso van a legnagyobb veszélyben, akinek úgy van 8 büntetőpontja, hogy abból az első három csak márciusban évül el.
Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira:
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
A mentőszolgálatok közlése szerint halálos áldozata nem volt a támadásnak, eddig négy sérültet láttak el az orvosok.
A csapásokban legkevesebb egy ember meghalt és sokan megsebesültek.
A „valós európai béke” előfeltételeként említette továbbá hazája újjáépítését a háborút követően.
A hatósági vizsgálatok szerint az állam 100 millió hrivnya veszteséget szenvedett el.
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.