2026. szeptember 1-jétől a felsőoktatási intézmények hallgatói, tulajdonformájuktól függetlenül, 4 ezer hrivnya összegű ösztöndíjat kapnak. Ezt Julija Szviridenko miniszterelnök jelentette be.
„A felsőoktatási intézmények hallgatói, tulajdonformájuktól függetlenül, mostantól ösztöndíjat kapnak. A hallgatók kéréseire reagálva a kormány szabályozta a magán felsőoktatási intézmények hallgatóinak számára a juttatások kifizetésének eljárását, akik szintén az állami megrendelés költségén tanulnak”
– írta Szviridenko.
Elmondása szerint szeptember 1-jétől legkevesebb 4000 hrivnya értékű tanulmányi ösztöndíjat kapnak. Idén a minimális ösztöndíj megduplázódik 2025-höz képest.
Az ösztöndíjakra szánt forrásokat az Oktatási és Tudományos Minisztérium 2026-os költségvetési előirányzatai biztosítják. Ez a döntés az együttműködés példája, amikor a fiatalok javaslatai befolyásolják az állami politikát, és valódi kormányzati döntésekké válnak. Fontos számunkra, hogy a fiataloknak lehetőségeik és tisztességes élet- és fejlődési körülményeik legyenek Ukrajnában, tette hozzá Szviridenko - közölte a karpat.in.ua.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke