A KMNE szervezésében – a Magyar Kormány támogatásával – szeptember 27. és 29. között házaspáros hétvégét tartottak a viskai Vadvölgy Panzióban, melyet nagy érdeklődéssel vártunk. A házaspárok lelki kísérője Taracközi Ferenc tiszteletes és felesége, Taracközi Marianna tiszteletes asszony voltak. Igazán lendületes, érdekfeszítő és elgondolkodtató előadásokat hallhattunk tőlük a házasságról.
Talán sokunkban eddig nem is tudatosult, hogy az emberi kapcsolatok sorában legfontosabb a házassági kapcsolat: egy férfi és egy nő életre szóló szövetsége. Hiszen a Teremtés könyvében is azt olvashatjuk, hogy Isten férfit és nőt teremtett. Az emberi lélek Istentől származik, ezért keresi mindig a házasságban is a tökéletest. Az előadók rámutattak arra, hogy a Szentírást végigtanulmányozva sem találunk olyan házasságot, ami tökéletes lenne.
Nagyon fontos megértenünk, hogy a házasságot meg kell nyitni Isten felé. Ma, amikor annyi támadás éri a házasságot, mi egyedül kevesek vagyunk arra, hogy a nehézségeket leküzdjük. Viszont ha ráhagyatkozunk az Úrra, átadjuk neki gondjainkat és segítségét kérjük, akkor könnyebben kilábalhatunk a krízisekből.
Megtanultuk azt is, hogy bizony a házasság a 'krízis-katarzis' dinamikájában működik: időnként a párok krízist élnek át, ami után megerősödik a kapcsolatuk. Ezek a házasságban jelenlévő 'szintlépések', mely lépések nélkül a házasság nem tudna megújulni.
Hallottunk még a férfi és női 'látószögről', amik ellenkezőek, mégis egymás kiegészítői. Mindkettő szegényebb lenne a másik nélkül.
Úgy érzem, hogy ezeket a hasznos előadásokat minden házasságban élő embernek meg kellene hallgatnia. Valószínű, hogy sokan átértékelnék a kapcsolatuk alapjait, mielőtt a /el/válást fontolgatnák.
Csatlakozott hozzánk a KMNE elnöke, Tarpai József és felesége, Zsuzsanna, valamint alelnöke, Szilágyiné Tóth Gabriella és férje, László, akik egy fergeteges hangulatú táncházat rendeztek nekünk.
De úszhattunk is a kellemes hőmérsékletű medencében, aki pedig valami forróbbra vágyott, annak ott volt a szauna és a csán.
Köszönettel tartozunk a Vadvölgy Panzió vezetőjének, Szántó Gyulának a mindenre kiterjedő szíves fogadtatásért és a messzemenőkig gondos ellátásért.
Hálás vagyok azért, hogy itt lehettünk és megtapasztalhattuk a nagycsaládos közösség megtartó erejét!
Hajdú Szilvia résztvevő
Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira:
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
Orosz titkosszolgálati megbízásból ölhetett meg egy ukrán katonát egy 26 éves nő Ungváron. A rendőrség őrizetbe vette a gyanúsítottat.
Az orosz hadsereg két rakétával, valamint 107 csapásmérő és álcadrónnal támadott ukrajnai célpontokat péntekre virradóra.
Halálos közlekedési baleset történt a Munkácsi járásban, Sztrabicsovo (Mezőterebes) közelében. Egy 34 éves gyalogos a helyszínen meghalt.
A fronton életét vesztette Mihajlo Roszoha, kárpátaljai katona. Hosszú ideig eltűntként tartották nyilván, halálhírét most erősítették meg.
A csapásokban lakónegyedek és egy kereskedelmi hajó kapott találatot, két ember pedig életét vesztette.
Az év eleje óta a megyében összesen 17 ember vesztette életét tűz következtében.
Voliny megyében büntetőeljárás indult egy 38 éves nő ellen, akit kiskorú gyermekkereskedelemmel gyanúsítanak
A létesítményt ért találat komoly fennakadásokat okoz az Oroszországon belüli olajszállítás logisztikájában.
Felszólították egyúttal az unión kívüli országokat, hogy segítsenek az ukrán finanszírozási nehézségek áthidalásában.
Harry sussexi herceg csütörtök reggel előre be nem jelentett látogatásra Kijevbe érkezett.