/ Kultúra
Kárpátaljai siker rangos kárpát-medencei rajzversenyen
Kárpátaljai siker rangos kárpát-medencei rajzversenyen
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

2020-ban lett 315 éves a Szécsenyi Országgyűlés megnyitása. Ez alkalomból a Kubinyi Ferenc Múzeum, a Szécsényi Országgyűlés történelmi emlékhelye a szécsényi II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Gimnáziummal és a romhányi II. Általános Iskola Határon túli partnereivel közösen rajz- és festménypályázatot hirdetett meg.

Hirdetés

Kárpátaljáról a Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség beregszászi módszertani központjába 2020. november 30-ig várták a pályamunkákat,

ahonnan továbbításra kerültek Szécsénybe - írja a KMPSZ közösségi oldalán.

Ott szakmai zsűri bírálta el azokat. 

Hirdetés

A Kárpát-medence népei kategóriában Rágyik Adrienn Kinga, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Szakgimnáziumának diákja

hagyományőrző és történelmi helyeket bemutató festményével I. helyezést ért el.

Az koronavírus-járvány következtében megnehezített utazási körülmények okán a megnyert ajándékcsomagot a központi KMPSZ- irodában Fodor Éva irodavezető adta át a nyertesnek. 

"Ezúton is gratulálunk a kiemelkedő eredményhez!" - áll a bejegyzésben.