Ukrajnában a rendőrség nem büntetheti a külföldi rendszámú autók tulajdonosait
 / Közélet

Ukrajnában a közigazgatási szabálysértésekről szóló törvénykönyv egyik cikkelye sem jogosítja fel a közlekedési rendőröket arra, hogy szankciókat alkalmazzanak mások által behozott külföldi rendszámú autók vezetőire.

Hirdetés

Egy hasonló ügyben a megfelelő határozatot a Dnyipropetrovszk megyei Inguleci Kerületi Bírósága hozta meg - írja az FBC.ua hírportál.

Az ukrán jogszabályok által ilyen bűncselekmény miatt előírt 8500 hrivnya bírság ellenére a vádlottat felmentették.

Így, a külföldi rendszámú autó tulajdonosa a bíróságon fellebbezett a közlekedési rendőrség döntése ellen.

Végül is ez a szabálysértés szerinte nem sérti a közúti biztonságot.

A bíróság a felperes álláspontját helybenhagyta.

A Belügyminisztérium 1395. számú, a rendőri anyagok és a közúti közlekedésbiztonsági protokollok nyilvántartásba vételéről szóló végzése szerint a járőrnek egyszerűen nincs joga ilyen döntéseket hozni.