Ukrajna továbbra is kész a béketárgyalásokra Oroszországgal, de soha nem fogja hivatalosan elismerni az orosz megszállást, és nem fogad el semmilyen korlátozást a hadserege méretére vagy szövetségeire vonatkozóan – szögezte le az ukrán házelnök, Ruszlan Sztefancsuk hétfőn a The Kyiv Independent beszámolója szerint.
Ezek azok a „vörös vonalak”, amelyeket senki sem léphet át „sem fizikailag, sem jogilag, sem erkölcsileg” – mondta az ukrán házelnök a Krími Platform parlamenti csúcstalálkozóján Stockholmban.
Nem ismerjük el Oroszország által az ukrán területek megszállását, nem korlátozzuk az ukrán fegyveres erőket, és nincs vétójog Ukrajna jövőbeli szövetséges-választásával kapcsolatban
– mondta a tisztviselő.
Kijev régóta hangoztatja, hogy nem ismeri el az ukrán területek orosz megszállását, ehelyett tűzszünetet sürget a jelenlegi frontvonal mentén – ezt a javaslatot Moszkva elutasította. Ukrajna azt is következetesen hangsúlyozta, hogy joga van törekedni a NATO- és EU-tagságra, míg Moszkva ismételten a Kijev NATO-csatlakozásának tilalmát nevezte meg egyik fő követelésének - közölte az index.hu.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke