Észak-Korea csapatokat telepített Oroszországba – jelentette be szerdán Lloyd Austin amerikai védelmi miniszter. Austin az első magas rangú amerikai tisztviselő, aki hivatalosan megerősítette ezt a fejleményt – közölte a CNN, megjegyezve, hogy Észak-Korea és Oroszország egyre szorosabb kapcsolatot ápol az ukrajnai orosz megszállás óta. A Reuters 3000 észak-koreai katonáról tud.
„Bizonyítékain vannak arra, hogy észak-koreai csapatok érkeztek Oroszországba” – jelentette ki az olaszországi hivatali látogatáson tartózkodó Lloyd Austin a vele együtt utazó újságíróknak szerdán, Rómában.
„Hogy pontosan mit csinálnak, azt még nem tudjuk”
– idézi a CNN a politikust.
Phenjan belép a konfliktusba?
A Reuters brit hírügynökség szerdán dél-koreai törvényhozókat idézve azt közölte: Phenjan 3000 katonát küldött Oroszországba, hogy támogassa a Kreml erőit az ukrajnai háborúban, és várhatóan „további ezrek követik majd” az első kontingenst.
Phenjan
összesen mintegy 10 ezer katonát ígért
– egészíti ki dél-koreai törvényhozók újságírókkal közölt adatai alapján a Reuters.
Lloyd Austin szerint ha az észak-koreaiak „háborús társként részt kívánnak venni” az ukrajnai háborúban orosz szövetségesként, „akkor ez egy nagyon, nagyon komoly kérdés, és nemcsak Európában lesz hatása, hanem az Indo-csendes-óceáni térségben is” – tette hozzá a CNN.
Ukrajnai sürgetés
Dél-Korea és Ukrajna már az elmúlt napokban megkongatta a vészharangot, és megosztotta egymással ez ügyben hírszerzési információit – számol be az NBC News amerikai hírtelevízió, amely szerint e két állam elégedetlenségének adott hangot az Egyesült Államok azonnali válaszlépésének elmaradásáért - közölte a hirado.hu.
Megfigyelők a közösségi médiában közzétett videók és műholdképek alapján keresték annak megerősítését, hogy Oroszország csapatokat vezényel Ukrajnába, ami drámai új lépés lenne a Phenjan és Moszkva között kiépülő szövetségben – írja az NBC News.
Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira:
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.
A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.
Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.
Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.
Az alkalom középpontjában ezúttal a család állt.
A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.