Joe Biden elnöki döntéssel tilalmat rendelt el hétfőn az Egyesült Államok tengerpartjainak közelében végzett energiahordozó-kitermelésre.
Az amerikai elnök washingtoni közleménye szerint elhatározása érinti a keleti és a nyugati partvidéket, a Mexikói-öböl keleti területeit, valamint Alaszkát, és mind a földgáz, mind a kőolaj kitermelésére vonatkozik.
Joe Biden azzal érvelt, hogy a partközeli kitermelés visszafordíthatatlan károkat okoz az érintett területeknek, és szükségtelen az ország energiaigényének kielégítésében. "Nem éri meg a kockázatokat" - olvasható a Fehér Ház által kiadott közleményben.
A január 20-án leköszönő elnök döntésének indokaként a klímaváltozást, valamint a tiszta energiára épülő gazdaságra való átmenetet is megemlítette, emellett kifejtette, hogy "nem kell választanunk a környezet védelme és gazdaságunk növekedése között".
Donald Trump megválasztott elnök szóvivője a most bejelentett elnöki határozatot "szégyenletes döntésnek" minősítette. Karoline Leavitt leendő fehér házi sajtótitkár úgy fogalmazott, hogy a döntés "politikai bosszú" az amerikai embereken, akik arra adtak felhatalmazást Donald Trumpnak, hogy növelje a kitermelést és csökkentse az energiaárakat. Egyben hozzátette, hogy a távozó elnök döntése nem fogja megakadályozni az új adminisztrációt az energiatermelés fokozásában.
Joe Biden döntése nehezítheti a január 20-án hivatalba lépő új elnök, Donald Trump választási ígéretének teljesítését, aki az amerikai energiatermelés fokozását ígérte annak érdekében, hogy az energiaárak csökkenjenek, mérsékelve az inflációt és javítva az Egyesült Államok versenyképességét.
Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira:
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.
A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.
Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.
Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.
Az alkalom középpontjában ezúttal a család állt.
A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.