Ukrán hadsereg az orosz-ukrán háborúban. Fotó: facebook.com/generalStaff.ua
Ukrán hadsereg az orosz-ukrán háborúban. Fotó: facebook.com/generalStaff.ua
 / Közélet
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Az orosz hadsereg azon fáradozik, hogy a kelet-ukrajnai Pokrovszknál déli irányból megkerülje a várost, és elvágja az ukrán erők ellátását biztosító útvonalakat – közölte szombaton az ukrán hadsereg egyik szóvivője.

Hirdetés

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szombaton jelentős orosz és észak-koreai veszteségekről számolt be a dél-oroszországi Kurszki területen.

„A csatákban tegnap és ma (pénteken és szombaton) a Kurszki területi Mahnovka falu közelében az orosz hadsereg egy zászlóaljnyi észak-koreai gyalogsági katonát és orosz ejtőernyőst veszített” – mondta az ukrán elnök szombat esti videóüzenetében az ukrán hadsereg főparancsnokának jelentésére hivatkozva.

Zelenszkij pontos részleteket nem közölt. A zászlóalj létszáma változó lehet, de általában több száz katonából áll.

Az elmúlt 24 órában az orosz erők „34 alkalommal támadtak és próbálták meg áttörni a védelmünket Pokrovszktól délre”

– jelentette ki Viktor Trehubov, a Horticja hadseregcsoport szóvivője az ukrán közszolgálati televízióban. Hozzátette:

„Nem vonulnak be közvetlenül a városba, mert ez heves harcokkal járna. (…) Megpróbálják megkerülni a várost és elvágni a logisztikai útvonalakat”

– mondta Trehubov. Hozzátette, hogy az ukrán erők drónok és precíziós fegyverek bevetésével próbálják megakadályozni a támadókat céljaik elérésében.

Az ukrán helyi hatóságok azt is bejelentették, hogy az északkelet-ukrajnai Szumi – a dél-oroszországi Kurszki területtel határos – megyében egy szombati orosz támadásban többen megsebesültek, köztük gyermekek is. „Az oroszok bombát dobtak egy lakóházra. Két gyermek és egy felnőtt megsebesült. Az épület egyik bejárata összedőlt” – közölte a megye katonai közigazgatása a Telegram üzenetküldő alkalmazásban. Hozzátették, hogy folyik az esetlegesen a romok alatt rekedtek utáni kutatás - közölte a hirado.hu.


 

Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram 
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.

Forrás