Ukrajna hadserege mélyen a frontvonal mögött csapott le orosz katonai bázisokra, ennek eredményeként összesen tizenöt katonai repülőgépet pusztítottak el, melyek értéke egymilliárd dollárra tehető. Az ukrán titkosszolgálat a közleményük mellé egy videót is csatolt, amelyben felvették, ahogyan sorra lövik ki a gépeket.
Ukrán drónok megsemmisítették Vlagyimir Putyin 15 katonai légi járművét 5 különböző orosz katonai bázison, mélyen a frontvonalak mögött. A flotta összértéke eléri az egymilliárd amerikai dollárt
– közölte a hírt a The Daily Mail.
Az ukrán titkosszolgálat (SZBU) jelentése szerint 11 darab Szuhoj és MiG vadászgépet, 3 helikoptert és egy An-26-os teherszállító gépet lőttek ki.
Az SZBU közlése alapján a támadások mögött a legjobb Alpha-egységük állt. A Kreml legfontosabb frontvonalbeli repülőgépei közé tartozó Szu–30SM és Szu–34-esek a régebbi Szu–27-es és Szu–24-es repülőgépekkel együtt pusztultak el, amelyeket Ukrajna elleni támadásokra használnak.
Ukrajna ezeken felül MiG–31-es elfogó vadászgépeket is megsemmisített.
Ezek kulcsfontosságú részét képezik Oroszország légvédelmi rendszerének, és gyakran használják hiperszonikus Kindzsal rakéták kilövésére. A három helikopter – egy Mi–8-as, egy Mi–26-os és egy Mi–28-as – elvesztése rontja Oroszország szállítási és logisztikai képességeit.
A csapások néhány héttel azután érkeztek, hogy ugyanaz az Alpha egység megsemmisítette vagy használhatatlanná tette az orosz légvédelmi rendszerek egy részét, mintegy 4 milliárd dollár értékben. Akkor rakétakilövőket, köztük az S-300, S-350 és S-400 rendszereket, valamint fejlett radarrendszereket támadtak.
Bár a repülőgépek megsemmisítése örömre adott okot az SZBU számára, egy ukrán törvényhozó ma azt mondta, hogy az elkövetkező három hét különösen nehéz lesz az ukránok számára a csökkenő hőmérséklet az energia-infrastruktúrára mért intenzív orosz támadások miatt, amelyek már milliókat fosztottak meg a világítástól és a fűtéstől - közölte az index.hu.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke