Volodimir Zelenszkij ukrán elnök bejelentette, hogy az energiaellátás helyzete és az orosz támadások következményeinek kezelése mostantól személyes felügyelete alatt áll. Erről az államfő csütörtök esti beszédében tájékoztatta az ország lakosságát – írja az Unian nyomán az index.hu.
Zelenszkij elmondta, hogy ezentúl naponta speciális értekezleteket tart minden felelős szervezettel – a kormánytól és a katonai vezetéstől kezdve a regionális hatóságokon át a helyi önkormányzatok vezetőiig.
„A napot egy speciális formátummal kezdtem – mostantól ez lesz a mindennapos gyakorlat, mindenki tartja a kapcsolatot” – hangsúlyozta az államfő.
A csütörtöki értekezlet eredményeként Zelenszkij utasította a kormányt, hogy egy napon belül hozzon döntést az elektromosenergia-import növeléséről, a tartalék energiaellátási lehetőségek bővítéséről, a fűtőpontok működéséről, valamint a lakosság hatékony tájékoztatásáról.
„A városokban működő támogatópontokkal kapcsolatban külön feladatokat kapott a belügyminisztérium, beleértve az emberek valós tájékoztatását is. Hogy mindenki felhívhassa a 112-es segélyhívót, és segítséget, valamint információt kaphasson a fűtésről és az áramellátásról” – emelte ki Zelenszkij.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke