/ Közélet
Volodimir Zelenszkij, Ukrajna elnöke. Fotó: president.gov.ua
Volodimir Zelenszkij, Ukrajna elnöke. Fotó: president.gov.ua
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök bejelentette, hogy az energiaellátás helyzete és az orosz támadások következményeinek kezelése mostantól személyes felügyelete alatt áll. Erről az államfő csütörtök esti beszédében tájékoztatta az ország lakosságát – írja az Unian nyomán az index.hu.

Hirdetés

Zelenszkij elmondta, hogy ezentúl naponta speciális értekezleteket tart minden felelős szervezettel – a kormánytól és a katonai vezetéstől kezdve a regionális hatóságokon át a helyi önkormányzatok vezetőiig.

A napot egy speciális formátummal kezdtem – mostantól ez lesz a mindennapos gyakorlat, mindenki tartja a kapcsolatot” – hangsúlyozta az államfő.

A csütörtöki értekezlet eredményeként Zelenszkij utasította a kormányt, hogy egy napon belül hozzon döntést az elektromosenergia-import növeléséről, a tartalék energiaellátási lehetőségek bővítéséről, a fűtőpontok működéséről, valamint a lakosság hatékony tájékoztatásáról.

„A városokban működő támogatópontokkal kapcsolatban külön feladatokat kapott a belügyminisztérium, beleértve az emberek valós tájékoztatását is. Hogy mindenki felhívhassa a 112-es segélyhívót, és segítséget, valamint információt kaphasson a fűtésről és az áramellátásról” – emelte ki Zelenszkij.


Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek


Forrás