Ukrán légvédelem sikeresen hárította el az Ukrajna elleni orosz dróntámadásokat. Illusztráció. Fotó: facebook.com/GeneralStaff.ua
Ukrán légvédelem sikeresen hárította el az Ukrajna elleni orosz dróntámadásokat. Illusztráció. Fotó: facebook.com/GeneralStaff.ua
 / Közélet

Csütörtök reggel nyolc óráig nem regisztráltak orosz rakétákat vagy drónokat az ukrán légtérben – közölte az ukrán légierő. Viktor Trehubov, az ukrán hadsereg egyik szóvivője viszont arról számolt be, hogy az orosz csapatok azt követően is támadták az ukrán erőket a keleti térségekben, hogy Moszkva bejelentette a háromnapos tűzszünet kezdetét.

Vlagyimir Putyin orosz elnök egyoldalúan rendelt el háromnapos tűzszünetet a náci Németország felett május 9-én aratott végső győzelemről tartott megemlékezésekre való tekintettel.

Helyi idő szerint éjfélkor „megkezdődött a tűzszünet (…) a Nagy Győzelem 80. évfordulója alkalmából” – közölte a Ria Novosztyi orosz hírügynökség.

Kapcsolódó:
Az ukrán hadsereg az ukrán-orosz háborúban. Fotó: Ukrán Fegyveres Erők Vezérkara
Az ukrán hadsereg az ukrán-orosz háborúban. Fotó: Ukrán Fegyveres Erők Vezérkara

Ukrajna előzetesen kommunikációs fogásnak minősítette az orosz bejelentéseket a tűzszünetről, és Volodimir Zelenszkij elnök szerdán megerősítette, hogy Kijev 30 napos fegyvernyugvást javasol.

A Kreml előzetesen azt is világossá tette, hogy az orosz erők tiszteletben tartják a tűzszünetet, de „azonnal válaszolnak”, ha Kijev támad.

A keleti országrészben harcoló ukrán erők Horticja hadseregcsoportját képviselő Viktor Trehubov csütörtökön azt mondta, hogy a térségben Oroszország éjfél után több ízben is katonai támadásokat intézett az ukrán csapatok ellen

- közölte a hirado.hu.


 


 

Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren  vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!

Forrás

Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Orosz megbízásból ölhetett meg egy katonát Ungváron. Fotó: Ukrán Nemzeti Rendőrség

Orosz titkosszolgálati megbízásból ölhetett meg egy ukrán katonát egy 26 éves nő Ungváron. A rendőrség őrizetbe vette a gyanúsítottat.

Több ember meghalt az Ukrajnát ért éjszakai orosz támadásokban. Illusztráció (Fotó: MTI/EPA)

Az orosz hadsereg két rakétával, valamint 107 csapásmérő és álcadrónnal támadott ukrajnai célpontokat péntekre virradóra.

Halálos gázolás Sztrabicsovo közelében: 34 éves férfi vesztette életét. Fotó: Ukrán Nemzeti Rendőrség

Halálos közlekedési baleset történt a Munkácsi járásban, Sztrabicsovo (Mezőterebes) közelében. Egy 34 éves gyalogos a helyszínen meghalt.

Már nem tér haza: megerősítették Mihajlo Roszoha halálhírét

A fronton életét vesztette Mihajlo Roszoha, kárpátaljai katona. Hosszú ideig eltűntként tartották nyilván, halálhírét most erősítették meg.

Odesszára csaptak le az oroszok éjszaka, idős házaspárt öltek meg csapások. Fоtó: Одеська МВА

A csapásokban lakónegyedek és egy kereskedelmi hajó kapott találatot, két ember pedig életét vesztette.

Tűzeset. Illusztráció. Fotó: Internet.

Az év eleje óta a megyében összesen 17 ember vesztette életét tűz következtében.

6 éves fiát 25 ezer dollárért adta el egy nő Volinyban

Voliny megyében büntetőeljárás indult egy 38 éves nő ellen, akit kiskorú gyermekkereskedelemmel gyanúsítanak

Ukrajna újabb dróncsapást mért egy oroszországi olajipari létesítményre. Illusztráció (Fotó: MTI/Lakatos Péter)

A létesítményt ért találat komoly fennakadásokat okoz az Oroszországon belüli olajszállítás logisztikájában.

Kaja Kallas, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője az Európai Unió nem hivatalos ciprusi csúcstalálkozójára érkezik Agia Napában 2026. április 23-án. MTI/EPA/George Hrisztoforu

Felszólították egyúttal az unión kívüli országokat, hogy segítsenek az ukrán finanszírozási nehézségek áthidalásában.

Harry sussexi herceg, III. Károly brit király másodszülött fia (Fotó: MTI/EPA/Neil Hall)

Harry sussexi herceg csütörtök reggel előre be nem jelentett látogatásra Kijevbe érkezett.