Az orosz fegyveres erők ismét súlyos veszteségeket szenvedtek az ukrán frontvonalakon. Az elmúlt 24 órában 1040 orosz katona esett el vagy sebesült meg, és 186 katonai eszközt semmisítettek meg vagy tettek harcképtelenné az ukrán védelmi erők.
Az ukrán Vezérkar hivatalos jelentése szerint a háború kezdete óta (2022. február 24.) az orosz veszteségek elérték:
- Személyi állomány: \~1 060 310 fő (+1040 egy nap alatt)
- Harckocsik: 11 076 db (+4)
- Páncélozott harcjárművek: 23 095 db (+4)
- Tüzérségi rendszerek: 31 180 db (+47)
- Rakéta-sorozatvetők: 1 456 db (+1)
- Légvédelmi eszközök: 1 203 db
- Repülőgépek: 421 db
- Helikopterek: 340 db
- UAV (drón) eszközök: 49 930 db (+163)
- Cirkálórakéták: 3 555 db
- Hajók / csónakok: 28 db
- Tengeralattjáró: 1 db
- Gépjárművek és üzemanyag-szállítók: 57 605 db (+130)
- Speciális katonai technika: 3 936 db
Heves harcok 13 frontszakaszon – több mint 100 összecsapás
Az ukrán vezérkar beszámolója szerint az elmúlt napon több mint 100 fegyveres összecsapás történt a fronton. Az orosz hadsereg 13 különböző irányban próbált támadást indítani, azonban az ukrán védelem mindenhol megállította vagy visszaverte az előrenyomulást.
Éjszakai dróntámadások: Dnyipró, Pavlohrad és Krivij Rih volt a célpont
Az orosz hadsereg több mint 100 csapásmérő, valamint álcadrónnal és tüzérséggel támadt ukrajnai célpontokat csütörtökre virradóra, az eddigi adatok szerint 11 helyszínen 23 csapásmérő eszköz célba talált, 3 helyen pedig a légvédelem által megsemmisített drónok lezuhanó roncsai okoztak károkat - közölték katonai és helyhatósági forrásokra hivatkozva ukrán hírügynökségek és hírportálok.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke