Az orosz hadsereg négy rakétát és több mint száz drónt vetett be ukrajnai célpontok ellen csütörtökre virradóra, a támadásokban sokan megsebesültek, 11 helyszínen célba találtak a csapásmérő eszközök, hat esetben pedig a lezuhanó roncsok okoztak károkat - közölték katonai és helyhatósági forrásokra hivatkozva ukrán hírügynökségek és hírportálok.
A légierő parancsnokságának csütörtök reggeli Telegram-jelentése szerint az elmúlt éjjel az orosz hadsereg négy manőverező robotrepülőgéppel és 103 csapásmérő drónnal támadt ukrajnai célpontokat Odessza, Mikolajiv, Szumi, Harkiv, Donyeck, Cserkaszi és Zaporizzsja megyék területén.
A jelentés szerint a légvédelem egy Iszkander-K típusú rakétát és 89 drónt semmisített meg. Tizenegy helyszínen célba talált összesen három rakéta és 13 drón, hat esetben pedig a lelőtt támadóeszközök lezuhanó roncsai okoztak károkat.
Július 24-én éjjel az orosz hadsereg rakétatámadást indított a közép-ukrajnai Cserkaszi ellen, több helyen felcsaptak a lángok, hét ember, közöttük egy gyerek megsebesült - jelentette Ihor Taburec megyei katonai kormányzó és Anatoli Bondarenko polgármester közleményei alapján az Unian hírügynökség és az Ukrajinszka Pravda hírportál.
Legkevesebb 12 lakóház ablakai betörtek, tetőszerkezetekben keletkeztek károk. Egy iskola és egy kórház, az erdészeti hivatal, a városi temető, garázsok és autók is megrongálódtak, akadozik az áramellátás és az internetszolgáltatás is Cserkasziban.
A Fekete-tenger partján fekvő Odesszát tömeges dróncsapás érte az éjszakai órákban, négy meber megsebesült, a városban nagy kiterjedésű tüzek keletkeztek - tette közzé a közösségi médiában Oleh Kiper megyei katonai kormányzó és az állami katasztrófavédelmi szolgálat.
A jelentések szerint súlyos károk keletkeztek egy kilencszintes lakóházban, amelybe becsapódott egy orosz drón. A leomlással fenyegető épületből 38 embert evakuáltak a katasztrófavédelmi egységek. Az Odessza történelmi központjában található és az UNESCO világörökségi védelme alatt álló építészeti műemlékek is megrongálódtak, valamint találat érte a közkedvelt Privoz piacot is.
Herszon, Mikolajiv, Zaporizzsja és Szumi városát is dróntámadás érte az éjjel, az eddigi adatok szerint halálos áldozatok nincsenek.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.
A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.
Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.
Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.
Az alkalom középpontjában ezúttal a család állt.
A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.