/ Közélet
Volodimir Zelenszkij, Ukrajna elnöke. Fotó: Elnöki hivatal
Volodimir Zelenszkij, Ukrajna elnöke. Fotó: Elnöki hivatal
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Volodimir Putyinnal való tárgyalások a jelenlegi körülmények között olyan helyzetet teremthetnének, amelyben ő „dönthet mindenről a mi régiónkban” – hangsúlyozta az ukrán elnök.  

Hirdetés

A világon egyetlen vezetőnek sincs joga Ukrajna nélkül tárgyalni az orosz diktátorral, Volodimir Putyinnal. Kijev nem adott erre mandátumot – jelentette ki Volodimir Zelenszkij a francia Le Parisien olvasóival folytatott online beszélgetés során, közölte a Korresponden.net.  

„Hangsúlyozom, hogy a világon egyetlen vezető sem jogosult Putyinnal tárgyalni Ukrajna nélkül. Mi soha, senkinek nem delegáltunk ilyen mandátumot. Mi vagyunk az áldozatok. Igazságtalan lenne, ha bárki megmondaná, hogyan kell élnie egy országnak. A franciák Franciaországban, az olaszok Olaszországban, az amerikaiak az Egyesült Államokban tudják, mit akarnak maguknak. Ugyanez igaz az ukránokra is” 

– jelentette ki Zelenszkij.  

Az elnök kiemelte, hogy a tárgyalások során nem csupán az a fontos, hogy ki ül szemben velünk, hanem az is, milyen pozícióban van az ország. Jelenleg Ukrajna sem gyenge, sem erős pozícióban nincs. Továbbra sem világos, hogy az ország mikor válhat a NATO tagjává, és mikor csatlakozhat az Európai Unióhoz.  

Zelenszkij szerint a jelenlegi helyzetben Putyinnal való tárgyalások „jogot adnának neki arra, hogy mindent eldöntsön a mi régiónkban”.  

„Először egy modellt, cselekvési tervet vagy béketervet kell kidolgoznunk – nevezhetjük bárminek. Ezután bemutathatjuk azt Putyinnak vagy tágabb értelemben az oroszoknak”

– fogalmazott az ukrán elnök.



 

Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram

Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.