Andrij Szibiha külügyminiszter kijelentette, hogy Ukrajna valódi fenntartható békére törekszik, és kész tárgyalni a tűzszünetről, ellentétben az Oroszországi Föderációval, amely folytatni kívánja agresszív háborúját. Az ukrán külügyminisztérium vezetője ezt a parlamentben tartott beszédében jelentette ki, számolt be a Jevropejszka Pravda.
Szibiha ugyanakkor megjegyezte, hogy Ukrajna nem fog beleegyezni a „békébe bármilyen áron”, és megnevezte a béketárgyalások vörös vonalait is, amelyek „továbbra is egyértelműek és változatlanok”.
„Először is, nem ismerjük el Ukrajna ideiglenesen megszállt területeit oroszként” – mondta. Elmondása szerint Ukrajna nem egyezik bele hadserege szerkezetének vagy méretének korlátozásába, nem csökkenteni védelmi iparát, nem mond le a szövetségesek katonai segítségéről, illetve kontingenseik jelenlétéről.
„Harmadszor, nem fogadunk el semmilyen korlátozást Ukrajna szuverenitásával, bel- és külpolitikánkkal kapcsolatban, többek között a szövetségek megválasztását illetően, valamint, hogy milyen unióhoz kíván csatlakozni”, hangsúlyozta a külügyminiszter.
Elmondása szerint annak ellenére, hogy jelenleg nincs konszenzus a szövetségesek között Ukrajna NATO-tagságáról, Kijev továbbra is „aktívan fog dolgozni annak elérésén”.
„Oroszországnak vagy bármely más országnak azonban nincs és nem is lesz joga megvétózni a választásunkat” – tette hozzá Szibiha - közölte a karpat.in.ua.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke