/ Közélet
Szibiha megnevezte Ukrajna vörös vonalait a béketárgyalásokon, beleértve a NATO-t
Szibiha megnevezte Ukrajna vörös vonalait a béketárgyalásokon, beleértve a NATO-t
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Andrij Szibiha külügyminiszter kijelentette, hogy Ukrajna valódi fenntartható békére törekszik, és kész tárgyalni a tűzszünetről, ellentétben az Oroszországi Föderációval, amely folytatni kívánja agresszív háborúját. Az ukrán külügyminisztérium vezetője ezt a parlamentben tartott beszédében jelentette ki, számolt be a Jevropejszka Pravda.

Hirdetés

Szibiha ugyanakkor megjegyezte, hogy Ukrajna nem fog beleegyezni a „békébe bármilyen áron”, és megnevezte a béketárgyalások vörös vonalait is, amelyek „továbbra is egyértelműek és változatlanok”.

„Először is, nem ismerjük el Ukrajna ideiglenesen megszállt területeit oroszként” – mondta. Elmondása szerint Ukrajna nem egyezik bele hadserege szerkezetének vagy méretének korlátozásába, nem csökkenteni védelmi iparát, nem mond le a szövetségesek katonai segítségéről, illetve kontingenseik jelenlétéről.

„Harmadszor, nem fogadunk el semmilyen korlátozást Ukrajna szuverenitásával, bel- és külpolitikánkkal kapcsolatban, többek között a szövetségek megválasztását illetően, valamint, hogy milyen unióhoz kíván csatlakozni”, hangsúlyozta a külügyminiszter.

Elmondása szerint annak ellenére, hogy jelenleg nincs konszenzus a szövetségesek között Ukrajna NATO-tagságáról, Kijev továbbra is „aktívan fog dolgozni annak elérésén”.

„Oroszországnak vagy bármely más országnak azonban nincs és nem is lesz joga megvétózni a választásunkat” – tette hozzá Szibiha - közölte a karpat.in.ua.


 

Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren  vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!

Forrás