Volodimir Zelenszkij ukrán elnök. (Fotó: MTI/EPA/Szerhij Dolzsenko)
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök. (Fotó: MTI/EPA/Szerhij Dolzsenko)

MTI

 / Közélet

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Mihajlo Drabatijt, a szárazföldi erők parancsnokát kinevezte a keleti országrészben harcoló ukrán erők Horticja hadseregcsoportjának élére. Erről az államfő videoüzenetben tájékoztatott.

Zelenszkij a személyi döntést a donyecki régióban szolgáló csapatok parancsnoki állományának megerősítésének szándékával indokolta. Donyeck megye Ukrajnának az a régiója, ahol az orosz hadsereg fő erőit összpontosította, heves támadásokat hajt végre és előrenyomul a térségben.

Zelenszkij kiemelte, hogy Drabatij új pozíciója mellett megtartja a szárazföldi erők parancsnokának tisztét.

A keleti Harkiv megye ügyészsége közölte, hogy Kupjanszkban egy 62 és egy 95 éves nő holttestét emelték ki egy lerombolt ház romjai alól a vasárnap végrehajtott orosz légicsapásokat követően.

Szvitlana Oniscsuk, a nyugat-ukrajnai Ivano-Frankivszk megye kormányzója arról tájékoztatott, hogy az orosz erők hétfőre virradóan csapást mértek a régió polgári infrastrukturális létesítményeire, a támadás tüzet okozott, de személyi sérülés nem történt.

Az orosz hadsereg úgyszintén csapásokat mért reggel a keleti dnyipropetrovszki régióban lévő Nyikopolra, aminek következtében öt ember sérült meg

- közölte Szerhij Liszak, a megye kormányzója.

Az északkeleti Szumi megye infrastrukturális létesítményeit is dróntámadás érte, a helyi kormányzói hivatal tájékoztatása szerint anyagi károk keletkeztek, de senki sem sérült meg.

Az ukrán légierő arról számolt be, hogy éjszaka Oroszország 104 drónnal támadta Ukrajnát, ebből 57 drónt megsemmisített a légvédelem, 39 pedig eltűnt a radarról.

Az ukrán vezérkar reggeli helyzetjelentésében azt írta, hogy az elmúlt nap folyamán a legintenzívebb orosz támadások változatlanul a donyecki régióban, Pokrovszk, Kramatorszk és Liman városok térségében voltak.

A katonai vezetés hétfői összesítése szerint az orosz hadsereg eddigi ukrajnai embervesztesége hozzávetőleg megközelítette a 832 ezret, az ukrán erők vasárnap megsemmisítettek három orosz harckocsit, 16 tüzérségi rendszert és 74 drónt.


Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram 
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.


Forrás

MTI

Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Három ember halt meg Ukrajnában a szélsőséges időjárás miatt

Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.

Kárpátaljai citerások találkozója, másodszor - Örömzenélés Sárosorosziban

Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.

Horror Ausztriában: megerőszakolt egy hatéves kislányt egy szír férfi – 4,5 év börtönt kapott

Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.

Lakóházak, kikötő és egy kereskedelmi hajó is megsérült az Odessza elleni éjszakai támadásban. Fotó: Odesszai Városi Katonai Adminisztráció

Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.

A pusztítás nyomai egy orosz dróntámadást követően az északkelet-ukrajnai Harkivban 2026. március 25-én (Fotó: MTI/EPA/Szergej Kozlov)

A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.

Zelenszkij törvényjavaslatot nyújtott be a hadiállapot és a mozgósítás 90 napos meghosszabbítására. Fotó: President.gov.ua

Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.

Halálos tragédia Kárpátalján: egy férfi életét vesztette, miután a viharban egy fa rázuhant. Fotó: DSZNSZ

Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.

Sahíd drónokkal támadták Csernyihivet, templomot és piacot is ért találat

A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.