Ukrajnában az Oktatási és Tudományos Minisztérium a koronavírus-járvány miatt a távoktatás bevezetését javasolja az 5-11. osztályos diákok számára.
Ennek megfelelően tájékoztatták az oktatási intézmények alapítóit és vezetőit - írja az RBC Ukrajna hírportál az Oktatási és Tudományos Minisztérium honlapjára hivatkozva.
Az Oktatási Minisztérium a következő ajánlásokat tette közzé:
- legalább két hétre megszervezni az oktatási folyamatot az iskolákban az 5–11. évfolyamos tanulók számára távoktatási technológiák alkalmazásával;
- a szakképzési (szakoktatási) intézményekben a távoktatásra és/vagy vegyes formára való átállás megszervezése az oktatási folyamat ütemtervének és az órarend megfelelő változtatásainak bevezetésével;
- a szakmai, felsőoktatási intézményekben 2022. január 27-től február 25-ig be kell vezetni a távoktatást, figyelembe véve az oktatási folyamat ütemtervének és órarendjének szükséges változásait.
A minisztériumnál pontosították, hogy a katonai felsőoktatási intézmények (sajátos tanulási feltételekkel rendelkező felsőoktatási intézmények), a katonai kiképző egységek, az altiszti katonai főiskolák, a speciális tanulási feltételekkel rendelkező szakkollégiumok az állami szervek döntései szerint szervezik az oktatási folyamatot.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke