Angelina Jolie világhírű filmsztár és az ENSZ jótékonysági nagykövete szerdán váratlan látogatást tett Herszonban, a színésznő helyi egészségügyi intézményeket, köztük egy szülészeti kórházat és egy gyermekkórházat is meglátogatott – számolt be az rbc.ua hírportál helyi Telegram-csatornák közlésére hivatkozva.
A jelentés szerint a látogatás szervezéséhez közel álló források szerint Jolie érdeklődött a betegek állapota iránt, beszélt orvosokkal és anyákkal a szülészeti osztályon. Külön figyelmet fordított a gyermekkórház fiatal betegeire.
A látogatásra egy jótékonysági program részeként került sor, amelynek célja a háború sújtotta régiók egészségügyi ágazatának támogatása.
Jolie szóvivői egyelőre nem kommentálták az utazás részleteit, arra hivatkozva, hogy az privát jellegű.
A helyi lakosok és orvosok hálájukat fejezték ki a herszoni kórházak iránti figyelemért. Szerintük egy ilyen látogatás nemcsak erkölcsi támogatás, hanem jelzés a világnak is, hogy az orosz támadások által sújtott ukránokról nem feledkeztek meg.
A támogatási program részleteit és a lehetséges következő lépéseket később teszik közzé. Meg kell jegyezni, hogy Jolie már járt Ukrajnában Oroszország teljes körű inváziójának kezdete után. 2022. április 30-án látogatott Lembergbe, ahol menekültekkel és önkéntesekkel találkozott, meglátogatta a vasúti pályaudvart, ahol kommunikált a donyecki régióból evakuáltakkal, valamint meglátogatott egy bentlakásos iskolát és egy egészségügyi intézményt - közölte a karpat.in.ua.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke