A moszkvai kormány bezáratja Finnország szentpétervári konzulátusát, és kiutasít kilenc finn diplomatát – tájékoztatott csütörtökön az orosz külügyminisztérium, amely egyúttal bekérette Finnország moszkvai nagykövetét, Antti Helanterát is.
A lépés válasz arra, hogy Helsinki június elején szintén kiutasított kilenc orosz diplomatát – szögezték le a tárca részéről, hozzátéve, hogy a konzulátus működését lehetővé tévő egyezményt október 1-jével szüntetik meg.
A tájékoztatás szerint
a kiutasított diplomaták a szentpétervári konzulátuson és Finnország moszkvai nagykövetségén dolgoznak.
A külügyminisztérium tiltakozását fejezte ki Helanterának Finnország „Oroszország-ellenes politikája miatt, amely évtizedek virágzó finn-orosz kapcsolatait rombolja le”, valamint bírálta Finnország közelmúltbeli NATO-csatlakozását is, amely „a harcok folytatására bátorítja Kijevet”.
Sauli Niinistö finn elnök hivatala június 6-án rendelkezett kilenc, hírszerzési tevékenységgel gyanúsított orosz diplomata kiutasításáról. A döntést a finn kül- és biztonságpolitikai miniszteri bizottság megbeszélését követően hozták meg.
Finnország februárban határkerítés építésébe kezdett Oroszországgal közös határán.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI