Mostantól a német Vulcano rakétákra is számíthat a kijevi hadvezetés az amerikai Himars rakétavédelmi rendszerek mellett – derül ki a német kormány legfrissebb ukrajnai szállításainak listájából. Egy katonai szakportál szerint a Volcano rakéták képesek akár 70 kilométerről eltalálni egy mozgó célpontot, vagyis a hatótávolságuk megegyezik az amerikai fejlesztésű szuperrakétáéval.
A német kormány nemrég nyilvánosságra hozott listája szerint Ukrajna 255 darab 155 milliméteres Vulcano rakétát rendelt a német kormánytól, amelyeket a szövetségi védelmi minisztérium még ebben a hónapban leszállít – számolt be a Focus Online, közölte a Hirado.hu.
Ukraine soll 255 Vulcano-Super-Raketen von Deutschland bekommen https://t.co/psXyaLVWEa
— MSN Deutschland (@msnde) August 24, 2022
Hirdetés
A Soldat und Technik című német katonai szakportál szerint a Volcano rakéták akár 70 kilométeres távolságból is képesek eltalálni álló vagy mozgó célpontokat.
A portál szerint a jelenleg rendelkezésre álló lőszerekkel a Himars rakétavetők ugyanekkora hatótávolsággal rendelkeznek.
A német fejlesztésű rakétarendszer további előnye, hogy a Vulcano rakéták a szintén német gyártmányú Panzerhaubitzen 2000-es tarackokból is kilőhetők.
Augusztus közepén 24 darab ugyanilyen, német fejlesztésű Panzerhaubitze 2000-es önjáró löveg érkezett a Magyar Honvédség arzenáljába. A magyar tüzérség jövőjét szimbolizáló löveg a jelenleg elérhető legkorszerűbb nyugati gyártású harci eszköz.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.
A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.
Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.
Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.
Az alkalom középpontjában ezúttal a család állt.
A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.