/ Közélet
Szibiha először találkozott személyesen a magyar külügyminiszterrel – újabb egyeztetések jönnek jövő héten
Andrij Szibiha először találkozott személyesen Orbán Anitával, a magyar külügyminiszterrel. Fotó: x.com/andrii_sybiha
Andrij Szibiha először találkozott személyesen Orbán Anitával, a magyar külügyminiszterrel. Fotó: x.com/andrii_sybiha
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Az ukrán külügyminiszter, Andrij Szibiha és magyar kollégája, Orbán Anita első személyes találkozójukat tartották a svédországi Helsingborg városában. A felek megállapodtak arról, hogy már a jövő héten megtartják az ukrán-magyar szakértői konzultációk második fordulóját.

Hirdetés

Az Ukrinform közlése szerint Andrij Szibiha az X közösségi oldalon számolt be a találkozóról. Elmondása szerint áttekintették a nemzeti kisebbségekről szóló kétoldalú szakértői konzultáció első fordulójának eredményeit, amelyet a héten tartottak meg, és megegyeztek a folytatásról.

A miniszter hangsúlyozta: mindkét fél fontosnak tartja az előrelépést ezen a területen, valamint azt, hogy konstruktív megoldásokat találjanak és kézzelfogható eredményeket érjenek el.

Hirdetés

Andrij Szibiha először találkozott személyesen Orbán Anitával, a magyar külügyminiszterrel. Fotó: x.com/andrii_sybiha
Andrij Szibiha először találkozott személyesen Orbán Anitával, a magyar külügyminiszterrel. Fotó: x.com/andrii_sybiha

Ukrajna EU-csatlakozása és a kétoldalú kapcsolatok is szóba kerültek

Szibiha közölte, hogy magyar kollégájával folytatott egyeztetésén kiemelte Ukrajna európai uniós csatlakozásának jelentőségét, valamint a csatlakozási tárgyalások klasztereinek időbeni megnyitását.

A találkozón az ukrán diplomácia vezetője tájékoztatást adott a fronthelyzetről, a békefolyamatról, illetve Európa lehetséges új szerepéről is.

A diplomaták egyetértettek abban, hogy az ukrán-magyar kétoldalú párbeszéd újraindítása pozitív fejlemény mindkét ország és egész Európa számára. Emellett egyeztették a további kétoldalú kapcsolattartás menetét is minden szinten.

Korábban Volodimir Zelenszkij frissítette a diplomáciai testület május-júniusi külpolitikai feladatait. Ezek között szerepel Magyarországgal és Grúziával való kapcsolatok újraindítása, az európai uniós tárgyalási klaszterek megnyitása, valamint Európa aktívabb bevonása a béketárgyalásokba.