/ Közélet
Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter. Fotó: MTI/Bodnár Boglárka
Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter. Fotó: MTI/Bodnár Boglárka
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

"Elítéljük a szabadkai zászlóégetést" - írta Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombat este közzétett posztban, adta hírül az MTI.

Hirdetés

"A magyar-szerb kapcsolatok, azon keresztül a vajdasági magyarok helyzete kiemelten fontos a magyar kormány számára" - áll a posztban. "Ezért is kell felszólalnunk amiatt, ami nemrég egy szabadkai ballagáson történt vajdasági magyar diákokkal".

Hirdetés

"Gyűlölet helyett minden helyzetben párbeszédre van szükség"

 - fogalmazott a miniszter.

Szabadkán, az Ivan Saric Műszaki Középiskola végzőseinek pénteki ballagásán a beszámolók szerint két szerb diák egy magyar zászlóval felvonuló diáktól erőszakkal elvette a zászlót, amelyet később a városközpontban elégettek.

Forrás

MTI