2020. november 27.- december 11. között lezajlottak a KMPSZ évi járási közgyűlései.
A beregszászi, ungvári, munkácsi, felső-tisza vidéki és szőlősi régió gyűlései online, Zoom videohívás keretein belül zajlottak.
A küldöttek a gyűlést megelőző napon próbahíváson vehettek részt, melyek a csatlakozási problémák kiküszöbölésére és a szavazás menetével kapcsolatos kérdések megválaszolására fókuszáltak.
Az idei közgyűlések beszámoló és választó jelleggel bírtak.
A körzeti elnökök beszámolója mellett a járási tisztségviselők megválasztása volt a központi téma.
A tisztségviselőket a küldöttek virtuális, anonim szavazással választották meg.
Az előzetesen benyújtott jegyzőkönyvek alapján jelölt személyekre lehetett szavazni.
A szavazások a következő rendben zajlottak: régióelnök megválasztása, megyei elnökségi tagok (taglétszám arányosan), járási ellenőrző bizottság tagjai, járási ellenőrző bizottság elnöke.
A járási közgyűlések döntését a megyei közgyűlés erősíti meg. A megyei beszámoló és választó közgyűlés 2020. 12. 17-én kerül lebonyolításra a járványhelyzet miatt virtuális formában, szintén Zoom platformon.
KMPSZ
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke