/ Közélet
Beregszászban emlékműkomplexumot hoznak létre azon katonák tiszteletére, akik Ukrajna szabadságáért, függetlenségéért és területi integritásáért harcoltak.
Beregszászban emlékműkomplexumot hoznak létre azon katonák tiszteletére, akik Ukrajna szabadságáért, függetlenségéért és területi integritásáért harcoltak.
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Beregszászban emlékműkomplexumot hoznak létre azon katonák tiszteletére, akik Ukrajna szabadságáért, függetlenségéért és területi integritásáért harcoltak.

Hirdetés

A Beregszászi Városi Tanács még a teljes körű háború kezdete előtt elhatározta, hogy emlékműkomplexumot hoz létre azon katonák tiszteletére, akik Ukrajna szabadságáért, függetlenségéért és területi integritásáért harcoltak, akik részt vettek a Méltóság Forradalmán, illetve a terrorelhárítási zóna területén vívott harcokban - közölte Babják Zoltán, Beregszász polgármestere Facebook-oldalán. 

"A tervekről a lakossággal is megbeszélést tartottunk. A végrehajtó bizottság áprilisi döntésének megfelelően, melyet az elesett katonák családtagjaival közösen hoztak meg, az említett emlékművet a Munkácsi és Korjatovics utcák sarkánál helyeznénk el. A végrehajtásnál figyelembe vesszük a jelen történéseit és kellő tisztelettel adózunk a megszállókkal vívott harcban elhunytak emléke előtt. A projekttervet a bejegyzés alatt tekinthetik meg (közében Mihály arkangyal szobra látható Matl Péter tervezésében)." 

- írta a polgármester bejegyzésében.