Kijev európai partnerei óvatosságra intették Volodimir Zelenszkijt, és felhívták a figyelmét arra, hogy az Egyesült Államok elárulja Ukrajnát és Európát. Erről a német Der Spiegel magazin nyomán számolt be az EurAsia Daily.
A hétfőn lezajlott telefonbeszélgetés részleteit – amelyben Emmanuel Macron francia elnök, Friedrich Merz német kancellár, Mark Rutte NATO-főtitkár, Alexander Stubb finn elnök, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök és mások vettek részt – a Der Spiegel tette közzé. A telefonbeszélgetés során a vezetők az Egyesült Államok által vezetett béketárgyalásokról beszéltek.
„Lehetséges, hogy
az Egyesült Államok elárulja Ukrajnát a területi kérdésében, anélkül, hogy egyértelmű biztonsági garanciákat adna”
– mondta a lap szerint Macron, hozzátéve, hogy nagy veszély fenyegeti Zelenszkijt. Merz arról beszélt, hogy az ukrán elnöknek „rendkívül óvatosnak kell lennie a következő napokban.
Játékot játszanak, mind veled, mind velünk”
– jelentette ki a német politikus, utalva Washington küldöttjeire, Steve Witkoffra és Jared Kushnerre, akik kedden öt órán át zárt ajtók mögött tárgyaltak Vlagyimir Putyin orosz elnökkel.
A jegyzőkönyv szerint a finn Stubb egyetértett Merzcel:
„Nem hagyhatjuk Ukrajnát és Volodimirt egyedül ezekkel a fickókkal”
– nyomatékosította, nyilvánvalóan Witkoffra és Kushnerre utalva, ami Rutte egyetértését is kiváltotta.
„Egyetértek Alexanderrel: meg kell védenünk Volodimirt”
– mutatott rá a NATO-főtitkár - közölte a hirado.hu.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
A csapásokban legkevesebb egy ember meghalt és sokan megsebesültek.
A „valós európai béke” előfeltételeként említette továbbá hazája újjáépítését a háborút követően.
A hatósági vizsgálatok szerint az állam 100 millió hrivnya veszteséget szenvedett el.
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.
A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.