Pozitív hangulatúnak nevezte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hétfőn a Steve Witkoff és Jared Kushner amerikai küldöttekkel folytatott megbeszélését.
Steve Witkoff és Jared Kushner, az amerikai elnök megbízottjai a közeljövőben Kijevbe látogatnak.
A felek megvitatták a diplomáciai folyamat intenzívebbé tételének és a tisztességes béke elérését célzó további lépések összehangolásának szükségességét is.
Kirilo Budanov, az ukrán elnöki iroda vezetője elmondta, hogy a delegáció várhatóan április 12-e után érkezik.
Kijev és Washington Davosban egy kulcsfontosságú dokumentumot kíván aláírni.
Fontos beszélgetést fogunk folytatni amerikai partnereinkkel a békeszerződés részleteiről – fogalmazott Kirilo Budanov.
Ukrajna szövetségesei kedden Párizsban nyilatkozatot fogadtak el a tűzszünet esetére vonatkozó biztonsági garanciákról.
Ez egy szándéknyilatkozat azért, hogy békemegállapodás esetén erőket telepítsenek Ukrajnába.
Többek között az amerikai küldöttséggel és Emmanuel Macron francia elnökkel.
A finn elnök emellett azt is elmondta, hogy a tárgyalások érezhetően intenzívebbé váltak.
Dmitrijev és az ukrán tárgyalók közötti bármilyen találkozó kizárt.
Donald Trump gyors lépésre sürgette Ukrajnát a háború lezárása felé vezető úton.
A felek részletes megbeszéléseket folytattak a 20 pontos béketervről.
Zelenszkij „hosszúnak és tartalmasnak”, valamint „nagyon lényegre törőnek” és „konstruktívnak” nevezte a megbeszélést.
Két héten belül a hatodik amerikai-ukrán egyeztetés volt
A kulcsfontosságú politikai kérdéseket továbbra is kizárólag a legmagasabb szinten tervezik megvitatni.
Az európai vezetők bizalmatlanságukat fejezik ki az amerikai békekezdeményezésekkel szemben.
Közölte Olha Sztefanisina, Ukrajna washingtoni nagykövete.
Azt gondolom, hogy Putyin vissza akar térni egy normális élethez – fogalmazott az amerikai elnök.
A felek megvitatták az amerikai béketervet, amelyet Washington és Kijev közötti konzultációk során dolgoztak ki.