A koronavírus fertőzöttek száma 190,8 millió a világon

MTI

 / Közélet

A világon 190 877 071 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 4 095 650 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint kedd reggeli adatai szerint.

Hirdetés

Egy nappal korábban 190 375 116 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 4 088 328 volt - írja az MTI.

A fertőzés 192 országban és régióban van jelen.

Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek.

A hivatalos adatok szerint a SARS-CoV-2 vírus okozta Covid-19 nevű betegségnek az Egyesült Államokban van a legtöbb fertőzöttje, 34 129 941 fő eddig a napig. A halálos áldozatok száma 609 231.

Indiában 31 144 229 fertőzöttet és 414 108 halálos áldozatot jegyeztek fel.

Brazíliában 19 391 845 fertőzöttről és 542 756 halálos áldozatról tudni.

Franciaországban 5 934 122 fertőzöttet és 111 682 halálos áldozatot regisztráltak.

Oroszországban 5 908 691-ra nőtt az igazolt fertőzöttek száma, a halálos áldozatoké 146 686-ra emelkedett.

Törökországban 5 537 386 fertőzöttet regisztráltak eddig, a halálesetek száma a hivatalos adatok szerint 50 604.

Az Egyesült Királyságban 5 495 947 a fertőzöttek száma, és 129 007-en haltak meg a betegségben.

Argentínában 4 769 142 a fertőzöttek és 101 955 a halottak száma.

Olaszországban 4 289 528 fertőzöttet tartanak nyilván, a halálos áldozatok száma 127 874.

Spanyolországban 4 161 850 fertőzöttet és 81 119 halálos áldozatot regisztráltak.

Németországban 3 753 220 a fertőzöttek száma, 91 404 a halottaké.

Lengyelországban 2 881 491 fertőzöttet és 75 215 halálesetet tartanak nyilván.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.

Forrás

MTI

Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Orosz dróntámadás Ukrajna ellen, munkában az ukrán légvédelem. Fotó: t.me/GeneralStaffZSU

A csapásokban legkevesebb egy ember meghalt és sokan megsebesültek.

Új iskolabuszokat kaptak a kárpátaljai kistérségek

Egy jármű ára 4,27 millió hrivnya.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök sajtónyilatkozatot tesz az Európai Unió vezetőinek 2026. április 23-i nem hivatalos találkozóján Ayia Napában, Cipruson Fotó: Byron Smith / Getty Images Hungary

A „valós európai béke” előfeltételeként említette továbbá hazája újjáépítését a háborút követően.

Több millió értékű pénzmosás a hadsereg beszállítójánál: lekapcsoltak egy bűnszervezetet Ukrajnában. Kiemelt kép forrása: ukrán rendőrség

A hatósági vizsgálatok szerint az állam 100 millió hrivnya veszteséget szenvedett el.

Három ember halt meg Ukrajnában a szélsőséges időjárás miatt

Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.

Kárpátaljai citerások találkozója, másodszor - Örömzenélés Sárosorosziban

Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.

Horror Ausztriában: megerőszakolt egy hatéves kislányt egy szír férfi – 4,5 év börtönt kapott

Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.

Lakóházak, kikötő és egy kereskedelmi hajó is megsérült az Odessza elleni éjszakai támadásban. Fotó: Odesszai Városi Katonai Adminisztráció

Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.

A pusztítás nyomai egy orosz dróntámadást követően az északkelet-ukrajnai Harkivban 2026. március 25-én (Fotó: MTI/EPA/Szergej Kozlov)

A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.