Viktor Ljasko, Ukrajna egészségügyi tisztifőorvosa március 2-án kapta meg az első adag Covishield oltást. Szerinte még nem alakult ki az immunitása.
Viktor Ljaskonak pozitív lett a koronavírus-tesztje.
Ezt március 15-én, hétfőn jelentette be Facebook-oldalán - írja a Korrespondent.net.
"Olyan időszakba kerültem, amikor az oltás által kialakuló immunitás még nem alakult ki teljesen. Amint azt a klinikai vizsgálatok adatainak elemzése mutatja, a vakcina hatékonysága egyetlen standard dózis után 76%, 22-90 napig tart. Az antitestszint ebben az időszakban minimális csökkenéssel fennmarad. Az oltás után csak 13 nappal voltam, amikor a tünetek megjelentek.
Biztos vagyok benne, hogy az oltásnak köszönhető, hogy a betegség lefolyása komplikációk nélkül elmúlik, és hamarosan visszatérhetek a munkába!”
- írta a közösségi hálón a tisztifőorvos.
Hozzátette, hogy betegszabadságra ment, és hogy "a COVID-19 elleni oltásokat elsősorban azért fejlesztik ki és tesztelik, hogy enyhítsék a betegség lefolyását szövődmények nélkül”.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke