Orbán: csak az oltás véd meg
Orbán: csak az oltás véd meg
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Semmilyen védelmi intézkedés nem óv meg a fertőzéstől, csak az oltás - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.

Hirdetés

A kormányfő azt mondta, a delta variáns gyorsabban terjed és súlyosabb megbetegedést okoz - írja az MTI.

Az oltottak nincsenek veszélyben, az oltatlanok életveszélyben vannak.

Aki nincs beoltva, annak nemcsak arra kell számítania, hogy megtalálja a vírus, hanem arra is, hogy súlyos állapotba fog kerülni, nagy valószínűséggel kórházba - hangsúlyozta a miniszterelnök, aki mindenkit arra kér, oltassa be magát.

Orbán Viktor azt mondta: amíg mindenki nincs beoltva, ez a vírus újra fertőzni fog;

a beoltottak kevesebb mint egy százaléka betegszik meg, az oltatlanok kockázata tízszer nagyobb.

Forrás

MTI