Ukrajnában elbocsátják az oktatási intézmények azon dolgozóit, akik nincsenek beoltva.
Az elbocsátások idén novemberben kezdődnek
- írja az RBC Ukrajna hírportál az Egészségügyi Minisztériumra hivatkozva.
Viktor Ljasko egészségügyi miniszter szerint tehát, ha novemberre az oktatási dolgozók nem kapnak védőoltást a COVID-19 ellen, fizetés nélkül felfüggesztik munkájukból a karantén idejére.
A pedagógusok számára a védőoltás nemcsak a továbblépés és a minőségi tudás nyújtásának lehetősége a diákok számára.
Először is az életük és az egészségük védelméről, a gyermekek biztonságáról van szó - hangsúlyozta Ljasko.
Ukrajnában az alábbi vakcinák kérhetők:
- CoronaVac (az adagok közötti intervallum 28 nap),
- Pfizer (az adagok közötti intervallum 21-28 nap),
- AstraZeneca (az adagok közötti intervallum 4-12 hét).
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke