/ Közélet
Mi várható az iskolákban szeptember 20. után?
Mi várható az iskolákban szeptember 20. után?
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Az ukrán Oktatási Minisztérium hivatalos közleményt tett közzé arról, miként működnek majd az iskolák szeptember 20. után.

Hirdetés

Azokban a megyékben, ahol sárga zónát vezettek be, engedélyezett az iskolalátogatás, amennyiben a dolgozók 80%-a rendelkezik koronavírus elleni oltással

- írja a Karpat.in.ua.

Ami a vörös zónát illeti, ebben az esetben csak azok az oktatási intézmények működhetnek tovább, melynek minden alkalmazottja teljesen immunizált.

A dolgozók tesztekkel is bizonyíthatják, hogy nem fertőzöttek, azonban azt 72 óránként meg kell ismételni.

Ezenkívül elfogadják a betegségen való átesést igazoló dokumentumot is, ennek érvényessége 180 nap.

Forrás