Európa-szerte tüntetnek a járvány miatt, a demonstrálók egymással is összeverekedtek
 / Közélet

Összecsaptak a rendőrökkel a korlátozás- és oltásellenes tüntetők Belgiumban. Több ezren vonultak fel Brüsszelben, hogy a járványügyi óvintézkedések és az oltási program ellen tüntessenek. Az Európai Parlamenthez akartak vonulni, a rohamrendőrök azonban útjukat állták. Londonban is ezrek demonstráltak: betörtek egy bevásárlóközpontba, ahol azt követelték, hogy maszk nélkül is lehessen vásárolni.

Hirdetés

A rendőrkordonnak rontottak a lezárás- és oltásellenes tüntetők Brüsszelben: az egyenruhások paprikasprével és gumibottal válaszoltak - írja a Hirado.

Több tucat rohamrendőr vette körbe az európai uniós intézményeket a belga fővárosában:

a tiltakozók ugyanis az európai parlament épületéhez próbáltak vonulni.

„Az európai parlamenthez megyünk, hogy átadjuk az emberi jogokról szóló nyilatkozatunkat" – mondta a tüntetés egyik szervezője. A rohamrendőrök azonban útjukat állták, az európai törvényhozás épületéhez közeli parkban a tömeget végül feloszlatták.

Kevés tüntető viselt maszkot

A tüntetők azonban nem csak a rendőrökkel csaptak össze: egymással is összeverekedtek.

Több ezren vettek részt a szombati felvonuláson: a felvételek szerint csak kevesen viseltek maszkot. A zászlókra és a transzparensekre vírustagadó és oltásellenes szlogeneket írtak.

„Minden egy nagy összeesküvés, hazugságban élünk, de nem vagyunk egyedül. Sokan vannak, akiknek kinyílt a szeme, és harcolnak, a gyermekeikért és a jövőért!" – mondta egy belga nő.

Belgiumban ugyanis jelenleg is szigorú óvintézkedések vannak érvényben: kötelező az otthoni munkavégzés, a boltok este 10-kor bezárnak, éjszaka pedig szigorú gyülekezési korlátozás van érvényben. Továbbra is napi ezrek fertőződnek meg, a járvány kezdete óta mintegy 25 ezren haltak meg.

Globális összeesküvésről és mérgező vakcinákról beszéltek Londonban

Londonban is ezrek tüntettek az óvintézkedések és a védettséget igazoló európai zöldkártya ellen. A tiltakozók szerint a járvány és az azzal kapcsolatos óvintézkedések részei egy globális összeesküvésnek, a vakcina pedig mérgező.

A tüntetők egy bevásárlóközpontba is betörtek: azt követelték, hogy maszk nélkül is lehessen vásárolni a zárt légterű üzeletekben, szerintük ugyanis a kötelező maszkviselés korlátozza a szabadságjogokat.

Pedig a szigetországban a szigorú óvintézkedéseknek és az átfogó oltási programnak köszönhetően a napi új fertőzöttek száma január elejéhez képest 95 százalékkal csökkent. Már több mint 39 millió ember, a lakosság csaknem kétharmada megkapta a védőoltás első dózisát az Egyesült Királyságban, ezért a járványügyi korlátozások többségét már fel is oldották, újra kinyitottak a pubok és éttermek, a múzeumok és színházak.

Forrás

Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Három ember halt meg Ukrajnában a szélsőséges időjárás miatt

Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.

Kárpátaljai citerások találkozója, másodszor - Örömzenélés Sárosorosziban

Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.

Horror Ausztriában: megerőszakolt egy hatéves kislányt egy szír férfi – 4,5 év börtönt kapott

Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.

Lakóházak, kikötő és egy kereskedelmi hajó is megsérült az Odessza elleni éjszakai támadásban. Fotó: Odesszai Városi Katonai Adminisztráció

Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.

A pusztítás nyomai egy orosz dróntámadást követően az északkelet-ukrajnai Harkivban 2026. március 25-én (Fotó: MTI/EPA/Szergej Kozlov)

A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.

Zelenszkij törvényjavaslatot nyújtott be a hadiállapot és a mozgósítás 90 napos meghosszabbítására. Fotó: President.gov.ua

Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.

Halálos tragédia Kárpátalján: egy férfi életét vesztette, miután a viharban egy fa rázuhant. Fotó: DSZNSZ

Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.

Sahíd drónokkal támadták Csernyihivet, templomot és piacot is ért találat

A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.