/ Közélet
Koronavírus: Montenegróban ismét bezárják az iskolákat és az óvodákat
Koronavírus: Montenegróban ismét bezárják az iskolákat és az óvodákat
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

A koronavírus-járvány megfékezése érdekében Montenegró majdnem egész területén, a legsúlyosabban érintett körzetekben, április elsejéig bezárják az iskolákat és az óvodákat - közölte a járvány kezelésével megbízott válságstáb.

Hirdetés

Amennyiben ez az intézkedés sem lassítja a járvány terjedését, további bezárásokra lehet számítani április első hetétől - tették hozzá a montenegrói közszolgálati televízió internetes oldalának beszámolója szerint, írja az MTI.

Hirdetés

A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában csütörtökre 5297-tel 566 669-re, Koszovóban 781-gyel 84 458-ra, Észak-Macedóniában 1347-tel 122 229-re,

Montenegróban 434-gyel 88 550-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 1852-vel 158 198-ra növekedett.

A járvány halálos áldozatainak száma az utóbbi 24 órában Szerbiában 37-tel 5039-re, Koszovóban 17-tel 1807-re, Észak-Macedóniában szintén 17-tel 3545-re, Montenegróban néggyel 1224-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 62-vel 6239-re nőtt.

Forrás

MTI