Oroszország mérlegeli az Ukrajna elleni invázió lehetőségét, és a legrosszabb forgatókönyv az európai biztonsági rendszer lerombolása és a határok erőszakos megváltoztatása lehet a régióban – közölte Dmitro Kuleba külügyminiszter külföldi újságíróknak tartott hétfői sajtótájékoztatóján, közölte az rbc.ua hírportálra hivatkozva a Karpat.in.ua.
A jelentés szerint az ukrán diplomácia vezetője kifejtette: „a legrosszabb forgatókönyv szerint Oroszország felrobbanthatja Ukrajna megtámadásakor Európa hidegháború után kialakult biztonsági rendszerét, és erőszakkal megváltoztathatja a határokat.”
Mint emlékeztetett rá, Oroszország katonai erővel megváltoztatta Grúzia határait 2008-ban és Ukrajnáét 2014-ben,
amikor megszállta a Krímet és háborút indított Donbászon.
Kuleba hozzátette, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök jelenleg mérlegeli Ukrajna lerohanásának lehetőségét annak tükrében, hogy Berlin és Párizs most nagyrészt a belső ügyekkel van elfoglalva. „Vissza kell tartanunk Oroszországot, el kell vennünk a kedvét a további agressziótól” – hangoztatta.
Emlékeztetett arra, hogy Ukrajna három intézkedést javasol Európának Oroszországgal szemben:
az első világos politikai figyelmeztetés,
a második a szankciók és egyéb korlátozó intézkedések bevezetése, a harmadik a katonai támogatás.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.
A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.
Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.
Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.
Az alkalom középpontjában ezúttal a család állt.
A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.