Oroszország óva inti Ukrajnát és nyugati partnereit a donbászi helyzet katonai megoldásától, mert ez a „semmibe vezető út” – jelentette ki Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes csütörtökön egy televíziós interjúban, adta hírül az rbc.ua hírportálra hivatkozva a Karpat.in.ua.
A jelentés szerint Rjabkov az RTVi televíziónak nyilatkozva azt mondta: „a leghatározottabban figyelmeztetjük Kijevet és nyugati partnereit is az ilyen elképzelésekkel kapcsolatban, ha valakinek lennének ilyen tervei, mert ez egyszerűen a semmibe vezető út.”
A forgatókönyvek teljesen eltérőek lehetnek – tette hozzá az orosz külügyminiszter-helyettes.
Rjabkov hétfőn Genfben az orosz–amerikai tárgyalások utáni sajtótájékoztatón kijelentette, hogy Oroszország „vasbeton garanciákat” követel az Egyesült Államoktól arra vonatkozóan, hogy Ukrajna és Grúzia soha nem lesz NATO-tag, mert ez az ország nemzetbiztonsági kérdése.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke