Oroszország megkezdte a hadgyakorlatozó erőinek kivonását az ukrán határtól
Oroszország megkezdte a hadgyakorlatozó erőinek kivonását az ukrán határtól
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Oroszország védelmi minisztériuma bejelentette, hogy megkezdődik a hadsereg visszatérése a gyakorlatokról az állandó bevetési helyekre.

Hirdetés

Ez azt jelenti, hogy a katonák az Ukrajnával határos nyugati és déli körzetekről térnek vissza

- adta hírül a Podrobnosti.ua hírportál.

"A feladatot teljesítő déli és nyugati katonai körzet alakulatai már megkezdték a vasúti és közúti szállítmányok rakodását, és a mai napon megkezdik a katonai helyőrségükbe való költözést.

Az egyes egységek önállóan, katonai konvojok részeként vonulnak fel"

– mondta Igor Konasenkov, az orosz védelmi minisztérium szóvivője.

Valerij Zaluzsnij, az Ukrán Fegyveres Erők főparancsnoka szerint az Orosz Föderáció mintegy 120 ezer katonát csoportosított az ukrán határnál.