Oroszország védelmi minisztériuma bejelentette, hogy megkezdődik a hadsereg visszatérése a gyakorlatokról az állandó bevetési helyekre.
Ez azt jelenti, hogy a katonák az Ukrajnával határos nyugati és déli körzetekről térnek vissza
- adta hírül a Podrobnosti.ua hírportál.
"A feladatot teljesítő déli és nyugati katonai körzet alakulatai már megkezdték a vasúti és közúti szállítmányok rakodását, és a mai napon megkezdik a katonai helyőrségükbe való költözést.
Az egyes egységek önállóan, katonai konvojok részeként vonulnak fel"
– mondta Igor Konasenkov, az orosz védelmi minisztérium szóvivője.
Valerij Zaluzsnij, az Ukrán Fegyveres Erők főparancsnoka szerint az Orosz Föderáció mintegy 120 ezer katonát csoportosított az ukrán határnál.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke