/ Kékfény
Oroszország négy vadászgépet veszíthetett a napokban
Orosz repülőgép. Illusztráció
Orosz repülőgép. Illusztráció
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Oroszország négy vadászgépet veszíthetett el Ukrajnában az elmúlt 10 nap alatt, ezzel a háború kezdete óta az elvesztett orosz vadászok száma 55-re emelkedett – közölte a brit hadsereg hétfőn, adta hírül a Hirado.hu.

Hirdetés

A brit védelmi minisztérium szerint a veszteségek növekedése ezen a téren részben annak tudhatók be, hogy az orosz légierő nagyobb kockázatot vállalt annak érdekében, hogy az ukrán ellentámadás alatt álló szárazföldi seregeknek szoros légi támogatást nyújtsanak

– közölte a védelmi minisztérium a közösségi oldalán.

„Az orosz pilóták helyzetfelismerése gyakran gyenge”

– olvasható a bejegyzésben.

„Reális a lehetősége annak, hogy néhány repülőgép ellenséges terület fölé és sűrűbb légvédelmi zónákba tévedt, mivel a frontvonalak gyorsan mozogtak”

Forrás