A párizsi utcákon ünneplő tömeg hamar zavargásokba váltott Forrás: Facebook
A párizsi utcákon ünneplő tömeg hamar zavargásokba váltott Forrás: Facebook
 / Kékfény
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Súlyos rendbontások törtek ki Párizsban az Afrika-kupa vasárnap esti döntőjét követően: a francia sajtó beszámolói szerint az incidensek egészen hajnal négy óráig folytatódtak a Champs-Élysées-n, miután az ünneplés tömeges erőszakba torkollott.

Hirdetés

Francia sajtóbeszámolók szerint

afrikai bevándorlók csoportjai vonultak az utcákra, ahol autókat rongáltak meg, üzletek kirakatait törték be, valamint összecsaptak a rendőrséggel.

Több száz szenegáli szurkoló ünnepelte a győzelmet a Champs-Élysées-n, dacolva egy korábbi rendelettel, amely minden gyülekezést betiltott – írja a Le Parisien alapján a Magyar Nemzet.

A francia hatóságok nagy erőkkel vonultak ki a helyszínre, rohamrendőrök próbálták helyreállítani a közrendet a belvárosban.  A hatóságok könnygázt és rendfenntartó eszközöket vetettek be, hogy feloszlassák az erőszakos csoportokat.

Néhány fiatal füstbombákat használt, mások tűzijátékoztak, annak ellenére, hogy a prefektusi rendelet minden pirotechnikai eszközt betiltott.

A kaotikus döntőben Szenegál másodszor nyerte meg az Afrikai Nemzetek Kupáját, Marokkót legyőzve - közölte a hirado.hu.


Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek


Kapcsolódó videó

Forrás