Kárpátalján elfogták a palágykomoróci görögkatolikus templom feltételezett gyújtogatóját. Fotó: Ukrán Nemzeti Rendőrség
Kárpátalján elfogták a palágykomoróci görögkatolikus templom feltételezett gyújtogatóját. Fotó: Ukrán Nemzeti Rendőrség

Az Ungvári Városi Kerületi Bíróság vizsgálóbírája megelőző intézkedésként elrendelte a palágykomoróci templomgyújtogatás gyanúsítottjának őrizet alá helyezését, alternatív megoldásként 242 000 hrivnya óvadék letételét javasolta – közölte hétfőn a Kárpátalja Megyei Ügyészség sajtószolgálata.

Hirdetés

A jelentés szerint az incidens július 16-án 22:00 óra körül történt. A nyomozás adatai szerint a gyanúsított felgyújtotta a bejárati ajtót, és fekete festékkel provokatív feliratot festett az épület homlokzatára. Az eset jelentős nyilvánosságot kapott.

A kezdeti operatív és nyomozati intézkedések eredményeként a rendvédelmi szervek megállapították egy 28 éves helyi lakos érintettségét. 

A további nyomozás részeként az eset minden körülményét tisztázzák.

A gyanúsítottat az állampolgárok nemzetiségük és vallási meggyőződésük szerinti egyenlőségének megsértésével, valamint gyújtogatással elkövetett szándékos károkozással gyanúsítják (Ukrajna büntetőtörvénykönyve 161. cikkelyének 1. része, 194. cikkelyének 2. része).

A nyomozati intézkedéseket az Ungvári Kerületi Ügyészség ügyészei a Kárpátalja Megyei Rendőrség bűnügyi nyomozó osztályával és az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) Kárpátalja megyei főosztályával együttműködve végezték. 

A tárgyalás előtti nyomozást a Kárpátalja megyei rendőrség ungvári járási egységének nyomozói végzik - közölte a karpat.in.ua.


Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren  vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!

Forrás